Як розлучитись з іноземцем в українському суді

розірвання шлюбу

Індивідуальну платну юридичну консультацію Ви можете отримати, записавшись по тел.096-203-18-51. Графік роботи: пн.-пт. 9.00-18.00. ДЕТАЛІ

 

 

Громадян України, які одружились з іноземцями часто цікавить, чи має процес розірвання шлюбу для них певні особливості.

Відповідь на це питання знайдемо у цій статті.

Іноземці та особи без громадянства, які перебувають на території України на законних підставах, користуються тими ж правами, а також несуть ті ж обов’язки, що й громадяни України, за винятком випадків, передбачених українським законодавством.  (ст.26 Конституції України).

Сімейне законодавство нашої держави надає можливість українському громадянину розірвати міжнародний шлюб на території України.

Часто цим правом користуються не тільки через приналежність до України, а й через вартість, термін, складність такої процедури за кордоном.

При розірванні шлюбу в Україні іноземці не мають права посилатися на закони своєї держави, наприклад, на ті, які забороняють розлучення, обмежують його певними умовами або примушують до розлучення за расовими, релігійними або іншими, невластивими нашому законодавству мотивами.

Розірвання шлюбу між громадянином України та іноземцем, здійснене за межами України, по закону іншої держави є дійсним в Україні. Однак. в цьому випадку може знадобитись проставлення апостилю або легалізація документу.

За загальним правилом позови до фізичної особи пред’являються в суд за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем її проживання або перебування.

При наявності певних обставин, позов про розірвання шлюбу може бути подано за зареєстрованим місцем проживання/перебування позивача. Ними можуть бути:

  • наявність на утриманні малолітніх/неповнолітніх дітей – підтверджується свідоцтвом про народження, довідкою про склад сім’ї, довідкою про зареєстрованих осіб, наявністю рішення про стягнення аліментів, актом тощо.
  • стан здоров’я позивача – підтверджується  довідкою МСЕК, листком непрацездатності, лікарським висновком тощо
  • інші поважні причини, через які неможливо виїхати до місця проживання відповідача – підтверджується  довідкою про доходи при неможливості оплатити вартість проїзду та проживання; довідкою з місця роботи про неможливість надання відпустки; документом, що підтверджує здійснення догляду за інвалідом, який самостійно не може забезпечити себе; рішенням про визнання опікуном, піклувальником; рішенням про надання доступу до державної таємниці; вироком суду щодо позивача, у зв’язку із яким виїхати до іншої країни неможливо, тощо.

Позови до відповідача, місце реєстрації проживання або  перебування якого невідоме, пред’являються за місцезнаходженням майна відповідача чи за останнім відомим зареєстрованим його місцем проживання або  перебування чи  постійного його заняття (роботи).

Позови до відповідача, який не має в Україні місця проживання чи перебування, можуть пред’являтися за  місцезнаходженням його майна або  за останнім відомим зареєстрованим місцем його проживання чи перебування в Україні.

З метою повідомлення відповідача про наявне судове провадження, вручення йому копії позовної заяви та усіх додатків, а також з’ясування думки відповідача по суті заявленого позову, український суд має направити судове доручення до іншої країни, де проживає відповідач.

Така процедура є тривалою та потребує додаткових зусиль суду.

Після виконання усіх необхідних дій справа буде слухатися в загальному порядку.

Оформлення позовної заяви та ведення справи у таких випадках має деякі особливості,  а тому краще скористуватись допомогою фахівця, який грамотно оформить документи для подачі їх до суду та розбереться з процесуальними тонкощами у таких справах.

По темі:

 

Потрібна допомога адвоката? Не затягуйте з вирішенням проблем – записуйтесь на консультацію за тел. – 096-203-18-51. Інформація про вартість консультації та інших послуг

Читайте більше про розірвання шлюбу тут

Переглядів: 8942

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *


*

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>