ЯК ПОДАТИ НА АЛІМЕНТИ 2024

Як стягнути аліменти

Індивідуальну платну юридичну консультацію Ви можете отримати, записавшись по тел.096-203-18-51. Графік роботи: пн.-пт. 9.00-18.00.  ДЕТАЛІ

 

 

Частіше за все позов про стягнення аліментів подається після справи про розлучення або парарельно з нею,  коли потрібно вирішити питання місця проживання дитини і виникає потреба в додаткових засобах на її утримання.

Інколи матерів зупиняє страх перед “паперовою” тяганиною, державними інстанціями, судовим процесом і змушує відмовитись від аліментів.

Так, зібрати документи, скласти позов, відстояти свої права в суді і домогтися повного виконання рішення суду – це не завжди легко. Однак, дана стаття допоможе розібратись в процедурі стягнення аліментів.

 Батьки зобов’язані утримувати спільну дитину.

За домовленістю між батьками дитини той із них, хто проживає окремо від дитини, може брати участь у її утриманні в грошовій і (або) натуральній формі.

У разі недосягнення домовленості за рішенням суду кошти на утримання дитини (аліменти) присуджуються в частці від доходу (наприклад, 1/4, 1/3, 1/2)  і (або) у конкретній сумі (наприклад, 1500, 2000 тис. грн.) щомісяця на дитину.

Аліменти можна стягнути у будь-який момент.

1. Під час подружнього життя. 

Наприклад, батьки перебувають у шлюбі, але не проживають разом і дитина не отримує належного утримання. Або батько, який проживає разом із сім’єю нехтує батьківськими обов’язками.

Шлюб між батьками – не звільняє від обов’язку утримувати дитину, і не є перешкодою для примусового стягнення аліментів.

2. Одночасно з шлюборозлучним процесом.

3. Після розлучення.

При цьому немає значення, коли шлюб було розірвано. Єдине обмеження – досягнення дитиною повноліття.

Важливо знати, що аліменти будуть стягуватись з моменту звернення за ними, а не з моменту розлучення. Аліменти на дитину присуджуються за рішенням суду від дня пред’явлення позову. Це означає, що скільки не затягуй процес, а платити доведеться.

Чи можна стягнути аліменти за минулий час

Позивач має можливість стягнути аліменти і за давніші часи. Аліменти за минулий час можуть бути присуджені, якщо позивач надасть суду докази того, що він уживав заходів щодо одержання аліментів з відповідача, але не міг їх одержати у звязку з  ухиленням останнього від їх сплати. У цьому разі суд може присудити аліменти за минулий час, але не більше як за десять років.

 

Стягнення аліментів проводиться: 

  • через судовий наказ;
  • через подання позовної заяви про стягнення аліментів до суду.

У першому випадку процедура розгляду спрощена, і вже через декілька днів у Вас буде судовий наказ про стягнення аліментів.

Другий варіант застосовується коли є спір про розмір та форму стягнення аліментів. В суді необхідно буде обгрунтувати розмір аліментів, скласти позовну заяву, зібрати докази по справі, а також отримати виконавчий лист та звернутись з ним до державного виконавця.

Для подачі позову до суду про стягнення аліментів необхідно зібрати пакет документів. Їх перелік залежить від кожної конкретної ситуації та може відрізнятись, зокрема, це стан здоровя дитини, її потреби для здорового розвитку , майновий стан стягувача та платника аліментів тощо.

Позовну заяву про аліменти можна подати до суду за місцем проживання стягувача аліментів чи платника аліментів.

Позовна заява розглядається орієнтовно від 2 до 6 місяців залежно від обставин справи.

Вартість послуг адвоката при подачі позову про стягнення аліментів Ви можете переглянути тут 

Проте, утримання дитини не обмежується лише аліментами.

Підставою для звільнення від аліментних обов’язків є отримання права власності на нерухоме майно: той із батьків, з ким проживає дитина, і той із батьків, хто проживає окремо від неї, з дозволу органу опіки та піклування можуть укласти договір про припинення права на аліменти для дитини у зв’язку з передачею права власності на нерухоме майно (житловий будинок, квартиру, земельну ділянку тощо).

Якщо навіть за наявності рішення суду про стягнення аліментів такий платник ухиляється від сплати аліментів, закон приготував для нього декілька спонукальних заходів:

1) при виникненні заборгованості з вини особи, зобов’язаної сплачувати аліменти за рішенням суду, одержувач аліментів має право на стягнення неустойки (пені) в розмірі одного відсотка від суми несплачених аліментів за кожен день прострочення.

2) притягнення до адміністративної відповідальності: суспільно корисні роботи, обмеження у праві виїзду за межі України, у праві керування транспортними засобами, користування зброєю та полювання, відмова та позбавлення права на субсидію.

2) злісне ухилення від сплати встановлених рішенням суду коштів на утримання дітей, а також злісне ухилення батьків від утримання неповнолітніх чи непрацездатних дітей, що перебувають на їх утриманні тягне за собою кримінальну відповідальність.

По темі:

 

 

Потрібна допомога адвоката? Не затягуйте з вирішенням проблеми – записуйтесь на консультацію за тел. – 096-203-18-51. 

 

Переглядів: 13774

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *


*

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>