ДТП: протокол по ст.124 КУпАП: що робити 2024

фотка

Індивідуальну платну юридичну консультацію Ви можете отримати, записавшись по тел.096-203-18-51. Графік роботи: пн.-пт. 9.00-18.00. ДЕТАЛІ

 

 

Важливість стадії складення протоколу по ст.124 КУпАП  та оформлення інших первинних документів дуже важливі для повернення водійських прав, захисту у справі про адміністративне правопорушення.

Як правило, коли в разі ДТП відбулось зіткнення транспортних засобів і при цьому нікому не було завдано тілесні пошкодження (середньої тяжкості або тяжкі) передбачається адміністративна відповідальність відповідно до ст.124 КУпАП.

Порушення учасниками дорожнього руху правил дорожнього руху, що спричинило пошкодження транспортних засобів, вантажу, автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, дорожніх споруд чи іншого майна тягне за собою накладення штрафу в розмірі двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (850 грн.) або позбавлення права керування транспортними засобами на строк від шести місяців до одного року.

На місці скоєння ДТП працівники поліції фіксують всі обставини справи, складають схему ДТП, беруть пояснення у свідків та учасників ДТП, складають протоколи. Тут варто пам’ятати, що винність особи у таких справах встановлює суд.

На схемі ДТП повинні бути графічно зображені такі обєкти:

  • відрізок дороги, де сталось ДТП;
  • транспортні засоби, координати їх розміщення відносно елементів проїздної частини;
  • сліди гальмового шляху та інші об’єкти, що мають доказове значення для справи.

Ознайомлюючись із схемою ДТП уважно перевірте чи правильно записані марка, номерні знаки автомобіля та інші дані, які можуть мати значення для справи. 

Якщо декілька учасників ДТП порушили правила дорожнього руху, вимагайте складення протоколу щодо усіх учасників, що винні у  ДТП.

При складанні протоколу перевірте правильність заповнення всіх граф і особливо зверніть увагу на ті графи, у яких Ви ставите підпис (особливо в графах щодо роз’яснення прав та отримання копії протоколу).

В обов’язковому порядку перевірте, щоб в пустих графах стояли прочерки з метою запобігання подальших дописок.

Протокол складається в 2 екземплярах (один повинен залишитись у Вас) та в подальшому разом із матеріалами направляється до суду.

Про час та місце розгляду справи суд повідомляє учасників повісткою.

Особа, що притягується до адміністративної відповідальності має право скористуватись правовою допомогою адвоката.

У такій категорії справ не рідко призначають автотехнічну експертизу з метою встановити чи було порушено Правила дорожнього руху.

Постанова суду про накладення адміністративного стягнення є основним документом, що підтверджує обставини справи і вину порушника. Саме на його основі здійснюється страхова виплата і стягуються збитки.

По темі:

 

Потрібна консультація адвоката? Не затягуйте з вирішенням проблеми – записуйтесь на консультацію 096-203-18-51. Інформація про вартість консультації та інших послуг

Переглядів: 79480

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *


*

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>