Протокол за несплату аліментів (ст.183-1 КУпАП)

аліменти

 

 

Несплата аліментів тягне за собою відповідальність.

Вже не перший рік  встановлено адміністративну відповідальність за несплату аліментів, що полягає у несплаті аліментів на утримання дитини, що призвела до виникнення заборгованості, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за шість місяців з дня пред’явлення виконавчого документа до примусового виконання.

За таке порушення передбачено адміністративне стягнення у вигляді суспільно корисних робіт.  Ухилення особи від суспільно корисних робіт тягне адміністративний арешт на строк до 10 діб.

В ході надання правової допомоги особам, щодо яких розпочато такі провадження було виявлено, що під час розгляду таких справ виникає дуже багато питань та неточностей. Через це суди нерідко закривають провадження у справі.

Отже, що необхідно пам’ятати, якщо Ви стало фігурантом такої справи.

Розпочинається все із зустрічі із державним виконавцем.

Якщо до Вас у державного виконавця виникають питання щодо заборгованості по сплаті аліментів. Вам, незволікаючи, необхідно подати усі наявні у Вас документи з приводу виконання обов’язку щодо утримання дитини.

В протилежному випадку, державний виконавець змушений скласти протокол про адміністративне правопорушення  у разі якщо у боржника наявна заборгованість зі сплати аліментів, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних  платежів за шість місяців.

Строк обчислення зазначеної заборгованості встановлюється з наступного робочого дня після винесення постанови про відкриття виконавчого провадження.

Для складання протоколу в органі державної виконавчої служби боржнику направляється виклик, який має містити дату, час та місце складання протоколу.

Виклик вважається належним чином врученим, якщо надісланий за адресою боржника, рекомендованим листом з повідомленням про вручення або вручений особисто.

У разі неявки боржника у визначений у виклику час виконавець складає відповідний акт, який додається до протоколу.

Під час складання протоколу боржник має право подати пояснення і зауваження щодо змісту протоколу, які додаються до протоколу, а також викласти мотиви своєї відмови від його підписання.

Протокол складається у двох примірниках, що підписуються державним виконавцем, який склав протокол, боржником, а також свідками і понятими, якщо такі є.

У разі відмови боржника від підписання протоколу державний виконавець робить про це відповідний запис, який засвідчує своїм підписом та підписами свідків у разі їх наявності.

Відмова від підписання протоколу не є підставою для припинення провадження у справі.

Один примірник протоколу вручається під підпис боржнику.

Протокол надсилається для розгляду до відповідного суду за місцем вчинення адміністративною правопорушення протягом трьох робочих днів з дня його складання.

До протоколу додаються.

  • копія виконавчого документа;
  • копія постанови про відкриття виконавчого провадження;
  • розрахунок заборгованості зі сплати аліментів;
  • акт про неявку боржника, якщо такий складався;
  • інші матеріали, необхідні для розгляду справи.

Стягнення може бути накладено не пізніш як через три місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні – не пізніш як через три місяці з дня його виявлення/

За результатами розгляду справи про адміністративне правопорушення суд виносить постанову або про визнання особи винуватою та призначення суспільно корисних робіт або про закриття справи через недоведеність правопорушення.

По темі:

 

Потрібна консультація адвоката? Не затягуйте з вирішенням проблем – телефонуйте 096-203-18-51. Інформація про вартість консультації та інших послуг

 

Переглядів: 8197

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *


*

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>