АДВОКАТ В СФЕРІ ІНФОРМАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ (IT ЮРИСТ)

бизнес

В майбутньому на ринку залишаться два різновиди компаній: ті, хто в Інтернеті і ті, хто вийшов з бізнесу

                             Біл Гейтс

 

Вітаю Вас на сайті адвоката в  сфері інформаційних технологій!

Одним з основних напрямків моєї професійної діяльності є правовий супровід бізнесу в сфері інформаційних технологій та електронної комерції.

Юридична допомога може надаватись у формі разових консультацій або повного юридичного супроводу

Кому потрібен it юрист?

 1. стартапи;
 2. розробники ПЗ;
 3. веб-студії;
 4. інтернет-сервіси;
 5. дистриб’ютори ПЗ;
 6. інтернет-магазини.

Коли потрібен ІТ-юрист?

Якщо ви шукаєте юриста в сфері ІТ-права, вас мабуть турбують наступні питання:

 • Як забезпечити розробку ПЗ в термін і придбати права на інтелектуальну власність?
 • Як отримати винагороду в повному обсязі і зберегти права на вихідний текст ПЗ?
 • Як легалізувати електронний документообіг при узгодженні завдання і здачі робіт?
 • Як уникнути проблем з командою розробників ПО?
 • Як оформити імпорт / експорт ПЗ відповідно до вимог законодавства?
 • Як зберегти права на програмні продукти при роботі з дистриб’ютором?

Якщо відповісти на дані питання складно, краще звернутись до спеціаліста

Як допоможе ІТ-юрист

У даній сфері мною пропонуються наступні можливі варіанти надання правової допомоги:

 • юридичне супроводження проекту на стадії від генерації ідеї до комерційного старту;
 • усні та письмові юридичні консультації з питань створення програмного забезпечення;
 • участь в переговорних процесах, побудова системи захисту конфіденційної информації та комерційної таємниці;
 • виділення об’єктів интелектуальної власності, здатних мати правовий захист;
 • розробка наступних документів:
  • договір про створення компютерних програм, сайту;
  • договір на абонентське обслуговування сайту;
  • ліцензія на використання програмного забезпечення;
  • ліцензійний договір;
  • договір про передання виключних майнових прав на програмне забезпечення;
  • договір поставки програмного забезпечення;
  • договори технічного та сервісного обслуговування комп’ютерних програм;
  • інші договори;
 • юридичний аналіз діючих договорів тощо.
 • розроблення публічних оферт, ліцензійних угод користувача та      інших документів, необхідних для законного функціонування  інтернет-проекту;
 • надання правової допомоги в процесі виконання даних договорів, а також вирішення суперечок внаслідок невиконання зобов’язань;
 • розроблення та юридична експертиза правових моделей та договірних схем дистрибуції програмного забезпечення;
 • допомога при побудові правових механізмів онлайн-продажу        товарів чи послуг, включаючи розробку та аналіз всієї необхідної  документації, дистриб’юторських, агентських та інших угод.
 • оформлення трудових відносин з програмістами та дизайнерами, налагодження роботи з підрядниками на виконання робіт та надання послуг в сфері ІТ, розроблення необхідної внутрішньої документації підприємства;
 • проведення претензійної роботи та судовий захист;
 • інші послуги, обумовлені специфікою діяльності компанії.

Що отримає клієнт?

 • детальний юридичний аналіз бізнес моделі замовника;
 • виявлення ризиків, що можуть виникнути в ході господарської діяльності;
 • формування пакету документів, необхідних на всіх етапах бізнесу;
 • отримання оптимального результату – спрощення документообігу та зниження ризиків для успішного бізнесу.

Вартість послуг іт-юриста 

Консультація 2 000 грн.
Вивченння договорів, документів від 2 000 грн.
Складання договорів від 7 500 грн.

 

КІЛЬКА ПРИКЛАДІВ З МОЄЇ АДВОКАТСЬКОЇ ПРАКТИКИ

1. 18 листопада 2021 р. мого Клієнта виправдано за ч.5 ст.191, ч.3 ст.28 ч.1 ст.366 КК України, який обвинувачувався у здійсненні нереальних господарських операцій, внаслідок чого було незаконно відкодовано ПДВ у сумі 18 млн. грн. Сторона обвинувачення не змогла довести дані обставини в суді. Стратегія сторони захисту допомогла отримати виправдувальний вирок.

2. Кіпрська лікарня звернулась до мого Клієнта з позовною заяву про стягнення 30 000 євро за проведене лікування, яке було проведене внаслідок нещасного випадку під час дайвінгу. У позові до мого Клієнта було відмовлено

3.Рішення митного органу про коригуванння митної вартості імпортного товару, який придбав Клієнт на підставі ЗЕД-контракту визнано протиправним та скасовано. 

4. Захищаючи інтереси фірми, яка виграла тендер, відстояно в Господарському суді м.Києва її право  на надання аудиторських послуг, отримане за результатами здійснення публічної закупівлі.

5. Клієнта, який обвинувачувався за ст.185 ч.3 КК України (крадіжка з проникненням у приміщення) виправдано та визнано невинним у вчиненні злочину (серпень 2016 р.)

6. Провадження в справі про адміністративне правопорушення, передбачене ст.124 КУпАП, за відсутністю в діянні Клієнта складу адміністративного правопорушення закрито. 

7.За Клієнтом визнано право власності на 1/2 квартири, що є спільною сумісною власністю подружжя. 

8. Клієнту судом першої інстанції призначено покарання у вигляді 5 років 6 місяців позбавлення волі за вчинення злочину, передбаченого  ст.121 ч.1 КК України (заподіяння тяжких тілесних ушкоджень). Апеляційним судом даний вирок скасовано та направлено на новий судовий розгляд. За результатами нового судового розгляду Клієнт отримав іспитовий строк та звільнений з-під варти. 

9. Спір щодо отримання надбавки до пенсії, за результатами розгляду якого Клієнт зміг відстояти свої права перед Пенсійним фондом. 

10. Клієнт звернувся до суду з метою зміни розміру аліментів (зменшення), за результатами розгляду справи розмір аліментів змінено з частки від заробітку на тверду грошову суму. 

11. Клієнт був відповідачем у спорі щодо меж земельної ділянки. За результатами розгляду справи у позові опонента відмовлено. 

12.  Клієнта звільнено від кримінальної відповідальності за вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 320 КК України у зв’язку із зміною обстановки. 

13. Клієнт був відповідачем у спорі щодо отримання права на спадкування. За результатами розгляду справи Клієнт залишився єдиним спадкоємцем після смерті батька. 

14. Клієнту нараховано заборгованість за житлово-комунальні послуги в розмірі 35234,14 грн. та видано судовий наказ про стягнення даної заборгованості. За результатами звернення Клієнта до суду даний судовий наказ скасовано. 

Про адвоката

ГРОДОВСЬКА ОЛЕСЯ ПАВЛІВНАолеся

 З 2000 – 2005 р.р. – навчалась на юридичному факультеті Львівського національного університету ім. І. Франка, здобувши повну вищу освіту за спеціальністю “Правознавство”(денна ф.н.). Спеціалізація – адвокатура.

З 2005 – 2010 р.р. – працювала в органах прокуратури Житомирської області на посаді помічника прокурора (нова назва посади – прокурор прокуратури). За час роботи розглядала звернення фізичних та юридичних осіб (в разі необхідності – із залученням контролюючих органів) в сфері трудового, земельного, податкового, адміністративного, фінансового, екологічного права, реформування агропромислового розвитку, виконання судових рішень тощо; складала документи прокурорського реагування ( з приводу усунення порушень вимог закону, скасування нормативних актів, окремих його частин або приведення їх у відповідність із законом, припинення  незаконних  дій  чи бездіяльності посадових і службових осіб); здійснювала представництво інтересів громадян та держави (місцевої державної адміністрації, міських та сільських рад, податкової інспекції, пенсійного фонду, центру зайнятості та ін.) в загальних, господарських, адміністративних судах; підтримувала державне обвинувачення тощо.

З березня 2011 р.  займаюсь адвокатською діяльністю (свідоцтво про право на заняття адвокатською діяльністю №569 від 10.03.2011 р.). Надаю клієнтам консультації і роз’яснення з різних правових питань; складаю заяви, скарги, клопотання, інші правові документи та подаю їх у встановленому законом порядку; представляю права та інтереси фізичних та юридичних осіб в судах усіх інстанцій, органах державної влади та органах місцевого самоврядування; здійснюю захист прав підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, представляю інтереси потерпілого у кримінальному провадженні, а також особи з приводу притягнення до адміністративної відповідальності тощо.

Член Національної асоціації адвокатів України.

Включена до керівників стажування адвокатів.

 

Посилання на мої статті в наукових працях

 

 

img015

img064-1

Мої інтерв’ю медіа на юридичну тематику

 

Бізнес не терпить зволікань! Не затягуйте з вирішенням юридичних питань – телефонуйте за тел. 096-203-18-51