Розірвання шлюбу (розлучення) 2020 / Расторжение брака (развод) 2020

як розірвати шлюб, як розлучитись

Також читайте – що робити кредитному боржнику: поради адвокатаяк стягнути аліменти 2020 , іноземні некомерційні представництва: особливості оподаткування

 

 

Закон встановлює дві підстави для припинення шлюб:

  • шлюб припиняється внаслідок смерті одного з подружжя чи оголошення його померлим;
  • шлюб припиняється внаслідок його розірвання.

Подружжя, яке не має дітей, має право подати до державного органу реєстрації актів цивільного стану заяву про розлучення. Державний орган реєстрації актів цивільного стану розриває шлюб після закінчення одного місяця від дня подання такої заяви. якщо вона не була відкликана. Шлюб розривається незалежно від наявності між подружжям майнового спору.

Шлюб розривається державним органом реєстрації актів цивільного стану за заявою одного з подружжя, якщо другий із подружжя визнаний безвісно відсутнім або недієздатним.

Іноді шлюб розривається не по-справжньому. В такому разі, якщо розірвання шлюбу здійснювалось органом державної реєстрації актів цивільного стану за заявою одного з подружжя, за заявою зацікавленої особи розірвання шлюбу може бути визнано судом фіктивним, якщо буде встановлено, що жінка та чоловік продовжували проживати однією сім’єю і не мали наміру припинити шлюбні відносини.

У разі, якщо подружжя, що має дітей, бажає розійтись мирно, процедура розлучення ускладнюється.

Подружжя, яке має дітей, має право подати до суду заяву про розірвання шлюбу разом із письмовим договором про те, з ким із них проживатимуть діти, яку участь у забезпеченні умов їхнього життя братиме той з батьків, хто буде проживати окремо, а також про умови здійснення ним права на особисте виховання дітей.

Суд  ухвалює рішення про розірвання шлюбу, якщо буде встановлено, що заява про розірвання шлюбу відповідає справжній волі дружини та чоловіка і що після розірвання шлюбу не будуть порушені їхні особисті та майнові права, а також права їх дітей. Суд постановляє рішення про розірвання шлюбу після спливу одного місяця від дня подання заяви. До закінчення цього строку чоловік і дружина мають право відкликати заяву про розірвання шлюбу.

У тому разі, коли подружжя не бажає розійтись мирно, необхідно подавати позов про розірвання шлюбу. Позов про розірвання шлюбу не може бути пред’явлений протягом вагітності дружини та протягом одного року після народження дитини, крім випадків, коли один із подружжя вчинив щодо іншого чи дитину протиправну поведінку, яка має ознаки злочину.

Суд, звісно, вживає заходи для примирення подружжя.

Якщо примирити сторони не вдалось, суд починає розгляд справи по суті. Він з’ясовує фактичні взаємини подружжя, причини позову про розірвання шлюбу, бере до уваги наявність малолітньої дитини, дитини-інваліда, та інші обставини життя подружжя.

Суд постановляє рішення про розірвання шлюбу, якщо буде з’ясовано, що подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечило б інтересам одного з них, інтересах їхніх дітей, які мають істотне значення.

Особа, що змінила своє прізвище у зв’язку з реєстрацією шлюбу, має право після розірвання шлюбу надалі іменуватись цим прізвищем або відновити своє дошлюбне прізвище.

Законом встановлено й більш м’які способи відпочинку подружжя одне  від одного.

Так, статтею 119 СК врегульовано встановлення режиму окремого проживання подружжя: за заявою подружжя чи позовом одного ж них суд може ухвалити рішення про встановлення для подружжя режиму окремого проживання в разі неможливості чи небажання дружини і (або) чоловіка проживати спільно.

Встановлення режиму окремого проживання не припиняє прав та обов’язків подружжя, які згідно з законом, дружина та чоловік мали для встановлення цього режиму, а також та обов’язків, встановлених шлюбним договором. Але в цьому разі:

1) майно, набуте в майбутньому дружиною та чоловіком, не вважатиметься набутим у шлюбі;

2) дитина, народжена дружиною після спливу 10 місяців, не вважатиметься такою, що походить від її чоловіка.

Потрібна консультація адвоката? Телефонуйте 096-203-18-51. Інформація про вартість послуг

 

 

Переглядів: 1747

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *


*

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>