Виконання рішення іноземного суду

туристична діяльність правові основи

Внаслідок проживання та ведення бізнесу великої кількості українців за кордоном питання визнання та виконання на території України рішень іноземних судів набуло значної актуальності.

Судове рішення, яке набрало законної сили, як правило, виконується в межах тієї держави, суд якої постановив це рішення.

Однак, українське законодавство дає можливівсть виконати рішення іноземеного суду на території України.

В Україні можуть бути визнані та виконані рішення іноземних судів у справах, що виникають з цивільних, трудових, сімейних та господарських правовідносин, вироки іноземних судів у кримінальних виробництвах в частині, що стосується відшкодування шкоди та заподіяних збитків, а також рішення іноземних арбітражів та інших органів іноземних держав, до компетенції яких належить розгляд цивільних і господарських справ, що набрали законної сили.

Про виконання рішень міжнародних арбітражів буде окрема стаття.

Легалізація рішення іноземного суду в Україні здійснюється шляхом подачі клопотання до суду про надання дозволу на примусове виконання рішення іноземного суду.

Перед тим як звертатися до суду з таким клопотанням, необхідно переконатись, що строк для звернення не пропущений.

Рішення іноземного суду може бути пред’явлено до примусового виконання в Україні протягом трьох років з дня набрання ним законної сили, за винятком рішення про стягнення періодичних платежів, яке може бути пред’явлено до примусового виконання протягом усього строку проведення стягнення з погашенням заборгованості за останні три роки.

Визнання рішення судів і інших компетентних органів іноземних держав, в компетенцію яких входить розгляд цивільних справ відноситься до юрисдикції судів по місцю проживання чи місцю знаходження боржника.

Якщо боржник не має місця проживання (перебування) або місцезнаходження на території України, або його місце проживання (перебування) чи місцезнаходження невідоме, питання про надання дозволу на примусове виконання рішення іноземного суду розглядається судом за місцезнаходженням в Україні майна боржника.

Клопотання про надання дозволу на примусове виконання рішення іноземного суду подається до суду безпосередньо стягувачем (його представником) або відповідно до міжнародного договору, згода на обов’язковість якого надана Верховною Радою України, іншою особою (її представником).

Строк розгляду таких справ законом не визначений.

При процедурі визнання та виконання рішення іноземних судів неявка без поважної причини не є перешкодою для винесення рішення по справі, однак, кожна сторона може клопотати про відкладення розгляду справи.

Якщо в рішенні іноземного суду суму стягнення зазначено в іноземній валюті, суд, який розглядає це клопотання, визначає суму в національній валюті за курсом Національного банку України на день постановлення ухвали.

Клопотання про визнання і виконання рішень іноземних судів (арбітражів) суд розглядає в певних межах і не може входити в обговорення правильності цих рішень по суті, вносити в останніх будь-які зміни.

 На підставі рішення іноземного суду та ухвали про надання дозволу на його примусове виконання, що набрала законної сили, суд видає виконавчий лист, який пред’являється для виконання в порядку, встановленому законом.
По темі:
 
Потрібна допомога адвоката? Не затягуйте з вирішенням проблем – записуйтесь на консультацію по тел. 096-203-18-51. Інформація про вартість консультації та інших послуг 
Читайте більше про правові основи зовнішньої торгівлі тут

Переглядів: 3222

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *


*

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>