Усунення перешкод у вихованні дитини після розлучення

publichna-oferta

 

 Під час розлучення практично завжди виникає питання про те, де та з ким буде проживати дитина; яким чином буде здійснюватись її матеріальне забезпечення; як буде виховуватись дитина; як буде підтримувати відносини з родиною матері та батька.

Якщо батько та мати не націлені порушувати права дитини, а навпаки, керуються прагненням виконати свої батьківські обов’язки, і забезпечити дітям гідне життя, вони вправі самостійно без суду та органів опіки та піклування вирішувати вищеперелічені питання.

Відповідно до сімейного законодавства:

  • батько та мати мають рівні права та обов’язки по вихованню дітей, незалежно від того, проживають вони разом чи окремо.
  • виховання включає в себе турботу про всесторонній (фізичний, розумовий, моральний, духовний) розвиток.
  • виховання не може включати зневагу, жорстокість, грубість, приниження образу, експлуатацію дитини.
  • і батько і мати несуть відповідальність за матеріальне забезпечення дитини.
  • і батько і мати мають право бачитись з дитиною та спілкуватись з нею.
  • обоє батьків несуть відповідальність за здоров’я дитини.
  • на батька та матір лягає відповідальність забезпечити дитині освіту – приймати рішення про вибір освітнього закладу і форми освіти.
  • і батько і мати є законними представниками дитини.

 

Договір про здійснення батьківських прав і обов’язків

Сімейне законодавство дозволяє батькам самостійно вирішувати питання утримання, виховання, освіти, оздоровлення дітей. Досягнуті домовленості можуть бути викладені в письмовому договорі, який завіряється нотаріально.

Головне, щоб досягнуті домовленості не порушували права дитини, і не створювали перешкод для виконання батьківських обовязків.

Законом не передбачено конкретних вимог до укладення даного договору.

Як правило, у таких договорах визначають:

  • місце проживання дитини
  • порядок та форму утримання дитини
  • побачення з дитиною ( регулярність, тривалість, порядок)
  • підтримання взаємовідносин з родичами.
  • взаємне вирішення питань вибору учбового, медичного  спортивного закладу, музичної школи чи гуртка тощо.

Крім того, не буде зайвим вказати:

  • строк дії договору.
  • порядок зміни умов договору.
  • порядок розірвання договору.
  • порядок вирішення спорів.
  • відповідальність за порушення договору.

 

Визначення способу участі у вихованні дитини через орган опіки і піклування

Мати/батько дитини може звернутися з письмовою заявою в орган опіки і піклування з метою визначення способу участі у вихованні дитини і спілкуванні з нею того з батьків, який проживає окремо від дитини. Своє рішення з цього питання орган опіки і піклування виносить на підставі вивчення умов життя батьків, їх відношення до дитини, інших обставин, що мають істотне значення. Таке рішення органу опіки і піклування є обов’язковим до виконання.

 

Усунення перешкод у вихованні і спілкуванні з дитиною через суд

Якщо батько/мати, що проживає разом з дитиною, перешкоджає іншому, не проживаючому з ними матері/батьку, в спілкуванні з дитиною і в його вихованні, зокрема, якщо він ухиляється від виконання рішення органу опіки і піклування, інший з батьків має право звернутися до суду з позовом про усунення цих перешкод. В такому випадку суд визначає способи його участі у вихованні дитини, місце і час їх спілкування. В окремих випадках, суд може визначити зустрічі з дитиною у присутності іншої особи.

 

Залучення інших осіб до виховання дитини

Батьки мають право залучати до виховання дитини інших осіб: родичів (бабусь, дідусів тощо), знайомих, гувернанток, вихователів і тому подібне, а також передавати дитину на виховання в дитячі садки, школи, інтернати. У такому разі між батьками і вказаними особами можуть укладатися відповідні договори (контракти). Відповідальність за поведінку дитини і заподіяну нею шкоду покладатиметься на тих осіб, які безпосередньо займалися вихованням дитини в той момент. Передача дитини на виховання іншим особам не звільняє батьків від виконання ними своїх батьківських обов’язків по відношенню до дитини.

По темі:

 

Потрібна допомога адвоката? Не затягуйте з вирішенням проблем – записуйтесь на консультацію за тел. 096-203-18-51. Інформація про вартість консультації та інших послуг

Переглядів: 2810

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *


*

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>