Кримінальна відповідальність при ДТП (ст.286 КК України) / Уголовная ответственность при дтп (ст.286 УК Украины

ЗУПИНЕННЯ АВТОМОБІЛЯ

Читайте також:  страхова не платить: що робити, нещасний випадок на виробництві, як не стати жертвою шахраїв на дорозі

 

 

ДТП на дорогах трапляються кожен день. І, на жаль, це не рідко закінчується травмами або сметрю потерпілих.

Як правило, для потенційного винуватця весь жах розпочинається з приїзду поліції та початку розслідування даної події.

Отже, коли наступає кримінальна відповідальність в разі настання ДТП.

Кримінальна відповідальність за ст.286 КК України наступає за наявності сукупності наступних обставин:

а) діяння у виді порушення правил безпеки руху або експлуатації транспорту;

б) настання наслідків у виді середньої тяжкості тілесних ушкоджень (частина 1), тяжких тілесних ушкоджень або смерті (частини 2 та 3);

в) наявності причинного зв’язку між діянням та наслідками, що настали.

Під час розслідування цієї категорії кримінальних правопорушень слідчий має встановити потерпілого, що здебільшого є досить проблемним.

Правоохоронці не завжди поспішають визнавати особу потерпілою з моменту відкриття кримінального проваження.

Слідчі визнають осіб, яким завдано такої шкоди, потерпілими лише після проведення судово-медичної експертизи на встановлення тяжкості та характеру тілесних ушкоджень, ряду інших експертиз, а також проведення інших слідчих дій.

Для притягнення до кримінальної відповідальності за цей злочин необхідно чітко встановити, який саме пункт Правил дорожнього руху або експлуатації транспорту було порушено суб’єктом і що саме порушення ПДР призвело до негативних наслідків у вигляді тілесних ушкоджень або смерті.

Місце та обстановка вчинення злочину не є визначальними ознаками складу злочину.

Суб’єктом злочину є особа, яка керує транспортним засобом, незалежно від того, чи має вона на це право, якій до моменту вчинення злочину виповнилося 16 років.

В цілому злочин, передбачений у ст. 286 КК України, визнається необережним.  По відношенню до діяння у виді порушення правил безпеки руху або експлуатації транспорту особа може ставитися умисно або необережно, по відношенню до наслідків у виді заподіяння шкоди життю або здоров’ю потерпілого — тільки з необережністю.

Мінімальним видом і розміром покарання за ч.1 ст.286 КК України при заподіянні середньої тяжкості тілесних ушкоджень є штраф від двохсот до п’ятисот неоподатковуваних мінімумів  доходів  (від 3 400,00 грн. до 8 500,00  грн.).

В той же час за ч.1 ст.286 КК України суд може призначити і обмеження волі  на  строк  до  трьох  років. При цьому, частіше за все суд звільняє засудженого від відбування покарання з випробуванням – встановленням іспитового строку від одного до трьох років (ст.75 КК України). Також закон передбачає інші підстави для звільнення від кримінальної відповідальності.

За ч.2 ст.286  КК України суд може призначити покарання у вигляді позбавлення  волі  на  строк  від  трьох до восьми років. При цьому, аналогічно суд може звільнити засудженого від відбування покарання з випробуванням – встановленням іспитового строку від одного до трьох років (ст.75 КК України). Не рідкість звільнення від відбування покарання за амністією.

Необхідно зазначити, що при призначенні покарання істотне значення має думка потерпілого щодо виду і розміру покарання, який необхідно призначити винуватцю ДТП.

Як правило, разом із кримінальним процесом, також розглядається позов потерпілого про відшкодування матеріальної та моральної шкоди, завданої внаслідок ДТП.

Потрібна консультація адвоката? Телефонуйте 096-203-18-51. Інформація про вартість послуг

Переглядів: 512

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *


*

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>