Договір про технічну підтримку програмного забезпечення. Важливі моменти

images

З кожним днем все частіше господарюючі суб’єкти з метою впорядкування бізнес-процесів використовують програмне забезпечення. Для підтримки такого програмного забезпечення в робочому стані досить часто вимагається його технічна підтримка відповідним спеціалістом.

Оформляючи відносини з таким спеціалістом за допомогою письмового договору Вам необхідно врахувати наступне.

В першу чергу, бажано в договорі дати визначення понять, що будуть використовуватись у ньому. Наприклад, можна визначити, що таке програмне забезпечення (в рамках договору), помилка, версія програмного забезпечення тощо. Це необхідно зробити для того щоб уникнути колізій, пов’язаних з різним тлумаченням одних і тих же понять.

Наступним важливим моментом такого договору є чітка фіксація переліку послуг, що будуть надаватись в якості технічної підтримки програмного забезпечення. Як правило, це можуть бути установка, адаптація програмного забезпечення, модифікація по окремому замовленню, надання оновлень, виправлення помилок, консультування тощо. Щоб не перевантажувати договір деталями, досить часто такі умови договору як порядок взаємодії сторін, порядок прийому заявок та надання інформації, категорії можливих проблем, час на усунення помилок, тощо виносять в окремий документ, який часто називають угодою про рівень послуг –SLA (хоча назва може бути й іншою).

Ще однією важливою умовою договору є  оплата послуг. У договорі повинно бути чітко передбачено розмір, порядок та строки оплати. В разі, коли оплата відбувається за конкретно надані послуги, а також в інших випадках, не зайвим буде визначити у договорі необхідність подання звітності про надання відповідних послуг.

Нерідко під час обслуговування програмного забезпечення виконавцю стає відома конфіденційна інформація, пов’язана з веденням бізнесу, розголошення якої може нанести значну шкоду. Також при проведенні технічного обслуговування можуть бути втрачені чи пошкоджені важливі дані. У зв’язку з цим у договорі необхідно чітко передбачити умови про конфіденційність, а також відповідальність за розголошення конфіденційної інформації чи втрату цінних даних.

Також у договорі необхідно передбачити права та обов’язки сторін, форс-мажорні обставини, відповідальність сторін, строк дії договору, порядок розірвання договору, вирішення спорів та інші умови.

Отже, необхідно враховувати те, що, чим більш детально буде описано в договорі те, про що сторони домовились між собою, тим, простіше буде запобігти зайвих суперечок в майбутньому при виконанні умов договору.

По темі:

 

Потрібна допомога адвоката? Не затягуйте з вирішенням питань –  записуйтесь на консультацію за тел. 096-203-18-51. Інформація про вартість консультації та інших послуг послуг

 

Переглядів: 6300