ТОП 4 пунктів договору про розробку програмного забезпечення

default

Вирішивши який договір обрати при створенні програмного забезпечення, необхідно визначитись з приводу з того, які умови необхідно зазначити у договорі для того щоб максимально захистити свої інтереси в процесі його виконання.

У цій статті я хочу звернути увагу на ряд важливих моментів, на які необхідно зважати, укладаючи договір про створення програмного забезпечення. При цьому, одразу ж хочу звернути увагу, що наступний перелік не є вичерпним, адже кожне окреме партнерство породжує свої особливі моменти, які необхідно врегулювати між сторонами.

Договір на папері чи в електронному вигляді.

Сьогодні укладати договори про створення програмного забезпечення можна як в паперовому вигляді так і в електронному.

Для того щоб не було в подальшому сумнівів, хто являється Вашим контрагентом, необхідно вказувати у договорі всі його дані – прізвище ім’я по-батькові, адресу проживання, бажано паспортні дані. Те ж стосується і юридичної особи.

Також для того щоб електронний документ вважався повноцінним договором, у ньому повинні зазначатись всі істотні умови, зокрема, предмет договору, строки виконання договору, вартість робіт тощо.

Для надійності, якщо до електронних листів прикріпляються певні документи, їх необхідно дублювати у тілі самого електронного листа.

Порядок електронного документообігу має бути чітко передбачений у договорі.

Однак, не зважаючи на можливість здійснювати договірну діяльність в електронному вигляді, хочу все ж таки порадити, за можливості дублювати електронні документи у паперовому вигляді.

До електронних документів ще до цього часу з прискіпливістю дивляться контролюючі органи та суди.

Права на програмне забезпечення по договору на його створення.

В більшості випадків замовник зацікавлений в отриманні на створене по договору програмне забезпечення  виключних майнових прав у повному складі.

Для цього в договорі необхідно чітко передбачити умови щодо відчуження прав від розробника до замовника та заборону розробнику самостійно використовувати створений ним продукт.

Читайте більше про момент виникнення авторського права тут.

Крім того, необхідно передбачити у договорі можливість використання програмного забезпечення під будь-якою назвою без зазначення автора та внесення до комп’ютерної програми будь-яких змін, необхідних замовнику.

Якщо виконавець за договором про створення програмного забезпечення використовує свої власні комп’ютерні компоненти, які він хоче використовувати і надалі,  у договір необхідно включати умови про передачу замовнику прав тільки на версію програмного забезпечення, створену по договору, із збереженням за виконавцем виключного права на попередні та наступні розробки.

Строки, вартість, порядок передачі та конфіденційність

У договорі важливо детально описати вартість робіт в цілому, а також строки та порядок розрахунків між сторонами.

Якщо для створення програмного забезпечення необхідно виконати великий об’єм робіт, який займе багато часу, у договір варто включити умови про прийняття – здавання робіт на певному етапі виконання договору, про що необхідно складати відповідний акт. В таких актах необхідно зафіксувати об’єм виконаних робіт і їх вартість.

Це вигідно як замовнику так і виконавцю. Для виконавця знижуються ризики неприйняття повністю виконаної роботи, та несплати обумовлених платежів, для замовника це може бути потрібно для списання поточних витрат та здійснення певного контролю над виконанням договору.  

Однак, якщо об’єм робіт невеликий замовнику все ж таки вигідніше оплачувати виконані роботи після завершення проекту.

Також у договорі важливо передбачити чіткий порядок передачі виконаних робіт замовнику, зокрема, за допомогою яких засобів передається комп’ютерна програма (матеріальний носій чи передача через Інтернет), строки тестування, наслідки виявлення недоліків тощо.

Необхідно також включити у договір пункт про конфіденційність, який може запобігти небажаному витоку цінної інформації, яка стане відома сторонам в ході укладення та виконання договору.

Врахування вищевказаних нюансів (які не є вичерпними) при укладенні договору допоможе запобігти в майбутньому можливих проблем, адже, договір укладається не на випадок коли все буде добре, а на випадок виникнення певних непорозумінь між сторонами.

Порядок вирішення конфліктних ситуацій 

Важливе значення має передбачений у договорі чіткий порядок вирішення досудового врегулювання спору: претензійна робота, залучення медіаторів тощо. Також необхідно вказати, який суд буде вирішувати спір, якщо досудове врегулювання не допомогло, та вказати за яким правом цей спір буде розглядатись, якщо контракт з іноземним елементом. 

По темі:

 

Потрібна допомога адвоката? Не затягуйте з вирішенням бізнес-питань – записуйтесь на консультацію за тел. – 096-203-18-51. Інформація про вартість послуг

 

Переглядів: 9663

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *


*

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>