Дистриб’юторський договір & агентський договір: різниця

відзив на позовну заяву

 

Агентський договір належить до посередницьких договорів на надання послуг. Суть агентського договору полягає в тому, що діяльність, яку здійснює агент за дорученням і в інтересах суб’єкта, якого він представляє, породжує майнові наслідки для суб’єкта, якого він представляє, а не для агента.

У межах виконання агентського договору може бути вчинено не лише юридичні, а й фактичні дії, причому різноманітні (набір дій). Зокрема, агент може рекламувати реалізований від імені клієнта продукт, готувати його до реалізації тощо.

Відмінною рисою агентського договору є те, що його сторонами можуть бути тільки суб’єкти підприємницької діяльності.

Не є агентами суб’єкти господарської діяльності, які діють хоча й у чужих інтересах, але від власного імені.

В практиці укладення агентських договорів нерідко зустрічаються умови, згідно яких після здійснення правочину в рамках посередницького договору посередник повинен подати звіт і передати особі, яку він представляв, усе отримане за договором.

З приводу прав інтелектуальної власності при використанні агентського договору у даних правовідносинах слід зазначити наступне.

Агентський договір не розрахований на передачу авторських прав на програмне забезпечення «транзитом», за виключенням випадку укладення агентом ліцензійного договору від імені ліцензіара (особи, що має виключне право дозволяти використання об’єкта права інтелектуальної власності.).

Використовуючи агентський договір при розповсюдженні програмного забезпечення необхідно пам’ятати, що при здійсненні операцій через посередника з передачею прав на використання на програмне забезпечення до кінцевого користувача від оподаткування посередники звільняються тільки у випадку наявності ліцензійного договору.

У договорі також варто включити пункт про можливість чи неможливість передачі прав комерційного агента третім особам.

Правовідносини дистрибуції слід відрізняти від агентської діяльності, за наступними основними ознаками: дистриб’ютор купує і перепродає  товари від власного імені, а комерційний агент діє як представник клієнта і укладає угоду від імені і за рахунок клієнта; під час  розповсюдження товарів дистриб’ютор вважається власником придбаних товарів, а комерційний агент укладає договори від імені клієнта, який залишається власником товарів; прибуток дистриб’ютора залежить від його господарської діяльності, а прибуток комерційного агенту складає його винагорода за агентським договором.

По темі:

 

Потрібна допомога адвоката? Не затягуйте з вирішенням питань – записуйтесь на консультацію за тел. 096-203-18-51. Інформація про вартість консультації та інших послуг.

Читайте більше про укладення договір тут

 

Переглядів: 3348

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *


*

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>