Яким повинен бути інвойс на експорт послуг, робіт?

komisiya

Індивідуальну платну юридичну консультацію Ви можете отримати, записавшись по тел.096-203-18-51. Графік роботи: пн.-пт. 9.00-18.00.  ДЕТАЛІ

 

Сьогодні фрілансери-ФОП можуть використовувати електронні інвойси замість договорів та актів виконаних робіт, наданих послуг.

Інвойс – це рахунок  на оплату робіт та послу на ім’я іноземного замовника. Якщо замовник оплатив по інвойсу, значить роботу він прийняв.

Рахунок (інвойс) визнаватиметься первинним документом і може бути підписаний за допомогою особистого підпису, аналога власноручного підпису, електронного підпису або електронного цифрового підпису, електронного підпису одноразовим ідентифікатором. Інвойс потрібно зберігати не менше 3 років. 

Яким повинен бути інвойс, щоб відповідати вимогам українського законодавства?

Інвойс повинен містити усі необхідні реквізити, а саме: назву документа; дату складання; назву підприємства, від імені якого складено документ; зміст та обсяг господарської операції, одиницю виміру господарської операції; посади осіб, відповідальність за здійснення господарської операції і правильність її оформлення; особистий підпис або інші дані, що дають змогу ідентифікувати особу, яка брала участь у здійсненні господарської операції. У випадку, якщо інвойс має електронну форму, то обов’язковим є наявність у експортера електронного підпису. Дані вимоги передбачені  абзацом 9 частини 2 статті 9 Закону України «Про бухгалтерський облік і фінансову звітність».

Тобто, фрілансеру в інвойсі необхідно зазначити.

  1. Номер інвойсу;
  2. Дату інвойсу (1–3 дні до дати платежу);
  3. Дані замовника: можна отримати з платіжного доручення  SWIFT, а також з сайту замовника;
  4. Дані виконавця: вкажіть, що ви ФОП, прізвище, ім’я та по батькові, адресу реєстрації та ідентифікаційний номер;
  5. Предмет – назву наданих послуг (наприклад, розроблення програмного забезпечення, тестування програмного забезпечення, послуги дизайну тощо).
  6. Опис послуг. Тут детальніше опишіть послуги (наприклад, тестування альфа-версії мобільного додатку ).
  7. Ціну і загальну вартість: у випадку з послугами це одна і та ж сума – сума, яку ви повинні отримати.

Також інвойс повинен містити положення про те, що оплата по інвойсу є прийняттям пропозиції укласти договір та свідчить про надання послуг , виконання робіт нерезиденту в повному обсязі. Також можна зазначити про те, що у замовника відсутні претензії до виконаних робіт, наданих послуг.

По темі:

 

 

Потрібна консультація адвоката? Не затягуйте з вирішенням проблеми – телефонуйте – 096-203-18-51. Інформація про вартість консультації та інших послуг

Більше порад від юриста для бізнесу читайте тут

 

 

 

Переглядів: 11691

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *


*

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>