Договір на супроводження сайту / Договор на сопровождение сайта

images

Читайте також: як захисити доменне ім’я, чи потрібна реєстрація авторських прав на комп”ютерну програму

 

 

Будь-який сайт крім технічної підтримки також потребує оновлень, змін. У зв’язку з цим володільці сайтів часто залучають відповідних спеціалістів, які б змогли надавати послуги за запитом замовника по зміні сайту, додавання чи видалення інформації, зміни чи додавання програмних модулів тощо.

Замовник та виконавець у письмовій формі повинні узгодити наступні питання.

 В першу чергу, як я вже неодноразово зазначала, необхідно узгодити між собою та дати визначення понять, що будуть використовуватись у договорі. Це необхідно зробити для того щоб уникнути колізій, пов’язаних з різним тлумаченням одних і тих же понять.

Далі, потрібно конкретно та детально визначити перелік послуг, що будуть надаватись та робіт, що будуть виконуватись. Це може бути, наприклад, проведення консультацій з приводу оновлень чи змін сайту, наповнення сайту, додавання нових сторінок сайту, створення різноманітних елементів сайту та багато іншого.

В подальшому необхідно передбачити порядок надання таких послуг та виконання робіт.

Зокрема, необхідно визначити порядок прийому-передачі запитів замовника та строки їх виконання, порядок узгодження надання послуг та виконання робіт, порядок прийому-передачі наданих послуг та виконаних робіт, порядок розрахунків між сторонами, відповідальність сторін, конфіденційність тощо.

В разі створення чи надання в користування об’єктів авторського права (комп’ютерних програм, баз даних, зображень, тощо) також в договорі необхідно визначити долю таких об’єктів. Даний пункт є дуже важливим, оскільки впливає в подальшому на правомірність володіння замовником тими чи іншими об’єктами авторських прав, які створені на виконання умов договору.

З цього випливає ще один важливий момент – залучення третіх осіб до виконання умов договору. Відсутність у договорі умов з приводу залучення виконавцем осіб чи заборони такого залучення до виконання договору може призвести до можливого виникнення спору про порушення авторських прав, якщо об’єкти, які підпадають під охорону авторського права, створювались не виконавцем, а людьми, які ним залучались під час виконання договору.

Так чи інакше, не варто формально підходити до підписання такого роду договорів, адже це страховка як для замовника так і для виконавця в разі виникнення певних непорозумінь між сторонами. А тому замовнику та виконавцю необхідно дуже детально обумовити всі аспекти майбутньої співпраці, що стане запорукою досягнення тих результатів, за ради яких ця співпраця розпочалась.

 Потрібна консультація адвоката? Телефонуйте 096-203-18-51. Інформація про вартість послуг

Переглядів: 2153

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *


*

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>