Поради юриста при створенні сайту 2024

правові поради для захисту сайту

 

Вживати заходи для охорони сайту необхідно в разі створення потужного ресурсу, розрахованого на велику аудиторію та, як правило, для отримання прибутку.

Хоча власники невеличких сайтів також можуть приймати необхідні міри .

Починати захищати свій сайт необхідно вже на стадії ідеї та її оформлення. Як правило, це необхідно, коли ідея сервісу чи засоби її реалізації володіють певною новизною, не відомі третім особам, і в силу цього мають комерційну цінність. В такій ситуації володілець такої інформації не зацікавлений в її безконтрольному розповсюдженні.

Найчастіше така інформація охороняється в режимі комерційної таємниці. Володілець інформації розробляє положення про збереження комерційної таємниці, працівники ознайомлюються з таким положенням, від них отримується письмове зобов’язання про нерозголошення такої інформації.  Питання щодо схоронності комерційної таємниці повинно також вирішуватись під час укладення трудових договорів з новими працівниками або цивільно-правових договорів з третіми особами, у які включаються положення про відповідальність за розголошення комерційної таємниці.

Після того як ідея оформлена, інвестиції знайдені, інтернет-проект переходить на стадію розробки. На даному етапі вимоги про забезпечення конфіденційності первинної інформації зберігають свою силу,  до цього додається необхідність збереження нової інформації, вже в процесі розробки.

Також, в рамках підготовки запуску проекту необхідно здійснювати реєстрацію, придбання або ліцензування необхідних товарних знаків. Дані заходи дозволяють запобігти в майбутньому доменних спорів, а також спорів в частині використання на сайті графічних елементів та словесних позначень, зареєстрованих в якості товарних знаків.

Крім цього, на даному етапі виникають нові об’єкти права інтелектуальної власності:

          об’єкти авторських прав (програми, бази даних, зображення, тексти тощо);

          об’єкти патентних прав (винаходи, корисні моделі, промислові зв’язки).

Вказані об’єкти можуть бути створені в результаті виконання робіт працівниками організатора сайту або по договору з третіми особами.

Так чи інакше, організатор сайту зацікавлений у закріпленні власної монополії на результати таких робіт, оскільки дальше на їх основі буде розвиватись бізнес. Така монополія забезпечується отриманням виключних майнових прав на всі результати інтелектуальної діяльності шляхом укладення відповідних договорів.

Додатковим засобом захисту авторських прав на такі результати як комп’ютерні програми та бази даних є добровільна державна реєстрація. Реєстрація є основним доказом авторства і належності прав в разі виникнення спору та знімає багато питань при відчуженні (продажі) виключних прав та ліцензуванні програмного продукту.

Патентноздатні об’єкти (винаходи, корисні моделі, промислові зв’язки) підлягають правовій охороні в разі отримання на них відповідного патенту.

Коли сайт стає публічним, володільцю сайту необхідно подбати про врегулювання відносин між ним та користувачами ресурсу.

Якщо користувачам надається можливість на розповсюдження на сайті певних відомостей і матеріалів, на ресурсі варто розмістити угоди з користувачем, у яких повинен бути передбачений порядок погодження з умовами такої угоди, та передбачено на кому лежить відповідальність за розповсюдження таких матеріалів (як правило, це користувач).

Крім цього, виникають питання легального використання персональних даних, дотримання законодавства про захист прав споживачів, вимог про надання послуг конкретного виду (послуг зв’язку, дистанційного способу продажу).

Головна роль в таких випадках також відводиться угодам з користувачами. Такі угоди повинні відповідати вимогам українського законодавства про форму та зміст та порядок укладення, а також включати в необхідному об’ємі умови використання сервісу та умови про відповідальність між сторонами.

Вжиття вищевказаних заходів, які, звичайно, не є вичерпними,  допоможе на майбутнє вберегти сайт і його володільців від можливих проблем, значно підвищить вартість самого ресурсу.  

По темі:

 

 

 

Потрібна допомога адвоката? Не затягуйте з вирішенням проблем – записуйтесь на консультацію за тел. 096-203-18-51. Інформація про вартість консультації та інших послуг  

 

Переглядів: 2225

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *


*

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>