Як змінити банківські реквізити по договору?

images

 

В ході виконання зобов’язань контрагентам досить часто з певних причин доводиться змінювати свої банківські реквізити, які використовуються для зарахування коштів за договором.

Яким же чином узгодити це з другою стороною?

В першу чергу, необхідно звернутись до змісту самого договору. Якщо у ньому чітко передбачено порядок надання, зміни реквізитів банківського рахунку, значить така зміна відбувається відповідно до умов договору.

Відсутність таких умов у договорі тягне для контрагента, на користь якого перераховуються кошти, певні ризики, зокрема, перерахування на небажані для сторони рахунки.

Дане питання чинним законодавством належним чином не врегульовано, та серед юристів існують різні думки з цього приводу. Деякі вважають, що банківські реквізити можна віднести до умов договору, а будь-яка зміна умов договору тягне за собою укладення додаткових угод, якщо інше не вказано в договорі. Інші вважають, що банківські реквізити не є умовою договору, а тому їх зміна не вимагає укладення додаткових угод.

У зв’язку з цим, знову ж таки необхідно дивитися як написано у договорі.

Якщо у ньому, наприклад, вказано пункт про те, що оплата послуг, робіт проводиться на конкретний рахунок, та вказано його реквізити, тоді скоріш за все в даному випадку банківські реквізити можна трактувати як умови договору, а тому зміна реквізитів банківського рахунку вимагатиме укладення додаткової угоди. Однак, що робити, якщо друга сторона відмовляється підписати додаткову угоду. Якщо дане питання не врегульоване в договорі, та сторони не можуть узгодити його в добровільному випадку, скоріш за все  доведеться дане питання вирішувати в суді, що є небажаним для обох сторін.    

Однак, таке буває не часто. В більшості випадків банківські реквізити вказують у кінці договору, у місці проставлення печатки.  

В даному випадку, вважаю, достатнім буде повідомити контрагента про зміну банківських реквізитів листом. Такий лист необхідно вручити під розпис або направити поштою рекомендованим листом з повідомленням.

Однак, найкращим виходом все ж таки буде укладення додаткової угоди про зміну банкіських реквізитів, якщо це має важливе значення, особливо при великих угодах, та додати до неї детальний пункт про порядок зміни банківських реквізитів за договором, якщо раніше такого пункту не було.

Про зміну платіжних реквізитів за зовнішньоекономічними договорами необхідно укладати додаткові угоди.

Враховуючи вищевикладене, хочу зазначити про необхідність детального опрацювання проектів договорів з метою профілактики небажаних проблем під час їх виконання.

 

По темі:

 

Потрібна допомога адвоката? Не затягуйте з вирішенням проблеми – записуйтесь на консультацію за тел. – 096-203-18-51. Інформація про вартість консультації та інших послуг

 

Переглядів: 30003