Коли виникає авторське право на комп’ютерну програму

комп

Для виникнення права на комп’ютерну програму, необхідно щоб така програма була виражена в об’єктивній формі, «матеріалізувалась», наприклад, у вигляді запису в  запам’ятовуючому пристрої, письмовій формі (роздруківка коду).

Тобто, це має бути набір інструкцій у вигляді слів, цифр, кодів,  схем, символів чи у будь-якому іншому вигляді, виражених у формі,  придатній для зчитування комп’ютером, які приводять його у дію  для досягнення певної мети або результату (це поняття охоплює як операційну  систему,  так  і  прикладну  програму,  виражені  у вихідному або об’єктному кодах).

Авторське право  на  комп’ютерну програму  виникає  внаслідок  факту  його створення.  Для  виникнення  і  здійснення  авторського  права  не вимагається реєстрація твору  чи  будь-яке  інше  спеціальне  його оформлення, а також виконання будь-яких інших формальностей.

З цього випливає, що момент створення комп’ютерної програми не співпадає з її бухгалтерським обліком, комерційним релізом, чи підписанням акту виконаних робіт із замовником.

Для того щоб в подальшому не доказувати безрезультатно авторство програми, її творцеві необхідно вказувати свої дані як автора, у якій би формі комп’ютерна програма не була виражена.

Для  сповіщення  про  свої  права особа може використовувати  знак  охорони   авторського   права.   Цей   знак складається з таких елементів: латинська  літера “c”, обведена колом, – (зображення знака не наводиться); ім’я особи, яка має авторське право; рік першої публікації твору.

Знак охорони  авторського права проставляється на оригіналі і кожному примірнику твору.

 

Потрібна допомога адвоката? Не затягуйте з вирішенням проблем – записуйтесь на консультацію за тел. 096-203-18-51. Інформація про вартість консультації та інших послуг 

Читайте більше порад іт-юриста тут

Переглядів: 2607

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *


*

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>