Як стягнути аліменти з безробітного?

images

Індивідуальну платну юридичну консультацію Ви можете отримати, записавшись по тел.096-203-18-51. Графік роботи: пн.-пт. 9.00-18.00.  ДЕТАЛІ

 

 

Подружжя, що мають спільну дитину, при розлученні часто зіштовхуються з питанням щодо виплати аліментів на її утримання. У випадках, коли батько, який повинен виплачувати аліменти, офіційно працевлаштований, паперової тяганини і питань щодо розмірів виплат, як правило, виникає менше. Але, що робити, якщо батько офіційно ніде не працює? 

Одразу, хочу зазначити, чи працює батько чи ні – утримувати дитину доведеться.

Як мати, так і батько в однаковій мірі зобов’язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття (18 років). І якщо один з батьків ухиляється від виконання даного обов’язку можна звертатись до суду про стягнення з нього аліментів на утримання дитини.

Якщо особа, яка повинна платити аліменти немає офіційних доходів,  аліменти можна стягувати у твердій грошовій сумі. Тобто, у позовній заяві Ви самі визначаєте суму, яку б хотіли отримувати в якості аліментів щомісяця (наприклад, 2000 – 3000 грн.), при цьому дана сума повинна бути Вами обґрунтована та підкріплена відповідними доказами. Відсутність достатніх аргументів на користь зазначеної в позовній заяві суми, буде спонукати суд призначити розмір аліментів у меншій сумі, ніж Ви хотіли отримати.

Також закон не забороняє позивачу звернутись до суду про стягнення аліментів у частці від заробітку. В такому разі розмір аліментів буде розраховуватись від середнього заробітку по регіону.

Важливо знати, що аліменти на дитину присуджуються за рішенням суду від дня заявлення відповідного позову, а не з дня винесення рішення по справі.

Стягнення аліментів за рішенням суду покладається на органи Державної виконавчої служби. Аліменти можуть бути стягнуті за виконавчим листом за минулий час, але не більше як за 10 років, що передували пред’явленню виконавчого листа до виконання.

Якщо розмір заборгованості по сплаті аліментів перевищує 4 місяці (та 3 місяці для батьків важкохворої дитини) встановлена можливість накладення обмежень на неплатників аліментів щодо:

            • виїзду за межі України;

            • керування транспортними засобами;

            • користування зброєю;

            • полювання.

Також боржник з аліментів не може впливати на рішення про тимчасовий виїзд дитини за межі України.

За наявності заборгованості із сплати аліментів Ви можете звернутись до правоохоронних органів із заявою про притягнення боржника до кримінальної відповідальності. Статтею 164 Кримінального кодексу України за злісне ухилення від сплати встановлених рішенням суду коштів на утримання дітей (аліментів), а також злісне ухилення батьків від утримання неповнолітніх або непрацездатних дітей, що перебувають на їх утриманні, передбачено покарання у виді штрафу в розмірі від 100 до 200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (1 700 – 3 400 гривень), або громадських робіт на строк від 80 до 120 годин, або виправних робіт на строк до одного року або обмеження волі на строк до двох років.

По темі:

 

Потрібна допомога адвоката? Не затягуйте з вирішенням проблеми – записуйтесь на консультацію за тел. – 096-203-18-51. Інформація про вартість консультації та інших послуг

 

Переглядів: 16610

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *


*

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>