Що пишуть у шлюбному договорі?

37

 

 

Шлюбний договір може бути укладений особами, які подали заяву про реєстрацію шлюбу, а також подружжям.

Шлюбним договором регулюються майнові відносини між подружжям, визначаються їхні майнові права і обов’язки.

Шлюбний договір не може ставити чоловіка чи дружину в надзвичайно невигідне матеріальне становище.

Шлюбний договір укладається у письмовій формі і нотаріально засвідчується. Якщо шлюбний договір укладено до реєстрації шлюбу, він набирає чинності в день реєстрації шлюбу. Якщо шлюбний договір укладений після весілля, то він набирає чинності в день його нотаріального посвідчення.

У шлюбному договорі можна передбачити наступне.:

1.визначити майно, яке дружина, чоловік передає для використання на спільні потреби сім’ї, а також правовий режим майна, подарованого подружжю у зв’язку з реєстрацією шлюбу.

2. про непоширення на майно, набуте ними за час шлюбу положень закону про те, що все майно набуте подружжям у шлюбі, є їхньою спільною сумісною власністю.

3.сторони можуть домовитись про можливий порядок поділу майна, у тому числі і в разі розірвання шлюбу.

4.у шлюбному договорі сторони можуть передбачити використання належного їм обом або одній із них майна для забезпечення потреб їхніх дітей, а також інших осіб.

5.якщо у зв’язку з укладенням шлюбу один із подружжя поселяється в житлове приміщення, яке належить другому з подружжя, сторони у шлюбному договорі можуть домовитись про порядок користування ним. Подружжя можуть домовитись про звільнення житлового приміщення тим із подружжя, хто поселився в нього, в разі розірвання шлюбу з виплатою грошової компенсації чи без неї.

6.сторони можуть домовитись про проживання у житловому приміщенні, яке належить одному з них чи є їхньою спільною власністю, власністю їхніх родичів.

7.сторони можуть домовитись про надання утримання одному з подружжя незалежно від непрацездатності та потреби в матеріальній допомозі на умовах, визначених шлюбним договором.

8.якщо в шлюбному договорі визначені умови, розмір та строки виплати аліментів, то в разі невиконання одним із подружжя свого обов’язку за договором аліменти можуть стягуватись на підставі виконавчого напису нотаріуса.

9.шлюбним договором може бути встановлена можливість припинення права на утримання одного з подружжя у зв’язку з одержанням ним майнової (грошової) компенсації.

Одностороння зміна умов шлюбного договору не допускається. Але як часто буває, закон тут же встановлює виняток із цього правила. Так, на вимогу одного з подружжя шлюбний договір за рішенням суду може бути змінений, якщо цього вимагають інтереси чоловіка чи дружини, їхніх дітей, а також інтереси непрацездатних повнолітніх дочки, сина, які мають істотне значення.

По темі:

 

Потрібна допомога адвоката? Не затягуйте з вирішенням питань – записуйтесь на консультацію за тел. 096-203-18-51. Інформація про вартість консультації та інших послуг

 

 

Переглядів: 2591

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *


*

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>