Основне про стягнення аліментів в Україні
Несплата аліментів тягне за собою відповідальність.
Вже не перший рік встановлено адміністративну відповідальність за несплату аліментів, що полягає у несплаті аліментів на утримання дитини, що призвела до виникнення заборгованості, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за шість місяців з дня пред’явлення виконавчого документа до примусового виконання.
За таке порушення передбачено адміністративне стягнення у вигляді суспільно корисних робіт. Ухилення особи від суспільно корисних робіт тягне адміністративний арешт на строк до 10 діб.
В ході надання правової допомоги особам, щодо яких розпочато такі провадження було виявлено, що під час розгляду таких справ виникає дуже багато питань та неточностей. Через це суди нерідко закривають провадження у справі.
Отже, що необхідно пам’ятати, якщо Ви стало фігурантом такої справи.
Розпочинається все із зустрічі із державним виконавцем.
Якщо до Вас у державного виконавця виникають питання щодо заборгованості по сплаті аліментів. Вам, незволікаючи, необхідно подати усі наявні у Вас документи з приводу виконання обов’язку щодо утримання дитини.
В протилежному випадку, державний виконавець змушений скласти протокол про адміністративне правопорушення у разі якщо у боржника наявна заборгованість зі сплати аліментів, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за шість місяців.
Строк обчислення зазначеної заборгованості встановлюється з наступного робочого дня після винесення постанови про відкриття виконавчого провадження.
Для складання протоколу в органі державної виконавчої служби боржнику направляється виклик, який має містити дату, час та місце складання протоколу.
Виклик вважається належним чином врученим, якщо надісланий за адресою боржника, рекомендованим листом з повідомленням про вручення або вручений особисто.
У разі неявки боржника у визначений у виклику час виконавець складає відповідний акт, який додається до протоколу.
Під час складання протоколу боржник має право подати пояснення і зауваження щодо змісту протоколу, які додаються до протоколу, а також викласти мотиви своєї відмови від його підписання.
Протокол складається у двох примірниках, що підписуються державним виконавцем, який склав протокол, боржником, а також свідками і понятими, якщо такі є.
У разі відмови боржника від підписання протоколу державний виконавець робить про це відповідний запис, який засвідчує своїм підписом та підписами свідків у разі їх наявності.
Відмова від підписання протоколу не є підставою для припинення провадження у справі.
Один примірник протоколу вручається під підпис боржнику.
Протокол надсилається для розгляду до відповідного суду за місцем вчинення адміністративною правопорушення протягом трьох робочих днів з дня його складання.
До протоколу додаються.
- копія виконавчого документа;
- копія постанови про відкриття виконавчого провадження;
- розрахунок заборгованості зі сплати аліментів;
- акт про неявку боржника, якщо такий складався;
- інші матеріали, необхідні для розгляду справи.
Стягнення може бути накладено не пізніш як через три місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні – не пізніш як через три місяці з дня його виявлення/
За результатами розгляду справи про адміністративне правопорушення суд виносить постанову або про визнання особи винуватою та призначення суспільно корисних робіт або про закриття справи через недоведеність правопорушення.
По темі:
- Кримінальна відповідальність за несплату аліментів.
- Чоловік не платить аліменти – заплатить неустойку
- Як поскаржитись на державного виконавця
- Штраф за керування в стані алкогольного спяніння (ст.130 КУПАП)
- Як спадкують внуки
Потрібна консультація адвоката? Не затягуйте з вирішенням проблем – телефонуйте 096-203-18-51. Інформація про вартість консультації та інших послуг