Як спадкують внуки

спадщина внуки

Індивідуальну платну юридичну консультацію Ви можете отримати, записавшись по тел.096-203-18-51. Графік роботи: пн.-пт. 9.00-18.00. ДЕТАЛІ

 

 

Коли помирає баба або дід, залишаючи після себе спадщину, претендентів на їх дім, квартиру, землю, може бути багато. Один з подружжя (дід або баба), діти – батьки онуків, тітка і дядько, а також інші внуки та внучки. 

Які права має внук або внучка на спадщину після смерті діда або баби.

Спадкування за заповітом

Якщо перед смертю дід або баба залишили заповіт, в якому визначили спадкоємців – внука, внучку, ніяких питань не виникає. Внуки вступають у спадщину відповідно до волі спадкодавця.

Якщо баба або діда заповіту не залишили, спадкування відбувається за законом.

Спадкування за законом

Цивільний кодекс передбачає почергове прийняття спадщини родичами померлого. 

В той момент коли внуки досліджують питання щодо своїх спадкових прав, вони дізнаються, що вони не входять ні в першу, ні в другу, ні в третю, ні в четверту чергу.

Спадкування внуків за правом представлення.

Тим не менше, цивільний кодекс зазначає, що внуки являються спадкоємцями по праву представлення в складі першої черги. Що це означає?

Це означає, що внуки мають право спадкування після баби, діда тільки в тому випадку якщо батьки (діти баби, діда) померли раніше за бабу, діда або одночасно з ними. Якщо батьки живі та здорові, вони вступають у спадщину після смерті діда, баби. А їх діти – внуки – у такому разі у спадщину не вступають.

Спадкування внуками за правом спадкової трансмісії.

Якщо діти баби, діда помирають після їх смерті, не прийнявши спадщину, внуки мають право спадкувати за правом спадкової трансмісії. Однак, вони стають спадкоємцями не своєї баби, діда, а своїх батьків. Спадкування за правом спадкової трансмісії застосовується при спадкуванні як за законом, так і за заповітом.

Чи можлива відмова від спадщини на користь внуків?

Спадкоємець за законом має право відмовитися від прийняття спадщини на користь будь-кого із спадкоємців за законом незалежно від черги. Це означає, що дочка може відмовитися від своєї частки у спадщині на користь своєї дочки (онучки спадкодавця). Для цього необхідно протягом 6 місяців від дня відкриття спадщини (смерті спадкодавця) подати нотаріусу (в якого знаходиться спадкова справа) заяву про відмову від прийняття спадщини, вказавши дані про таку дочку спадкоємця та її чергу у спадкуванні.

 

Також судова практика в Україні йде наступним шляхом. Місцеві загальні суди можуть визнати за внуками спадкодавця право на майно в порядку спадкування за законом відповідно до четвертої черги спадкоємців. Проте, це можливе лише за умови, якщо внуки доведуть факт проживання із спадкодавцем однією сім’єю не менш як п’ять років до часу відкриття спадщини. 

У випадку, якщо внуки взагалі не проживали із спадкодавцем або проживали менше п’яти років разом, то суди визнають за ними право власності на спадкове майно тільки в порядку останньої п’ятої черги спадкоємців за законом. Таким чином, внуки спадкодавця стають в один ряд із іншими родичами спадкодавця до шостого ступеня споріднення включно.

По темі:

 

Потрібна допомога адвоката?  Не зволікайте з вирішенням проблеми – записуйтесь на консультацію за  тел. 096-203-18-51.Інформація про вартість консультації та інших послуг

Більше інформації про те, як успадкувати майна читайте тут.

Переглядів: 26581

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *


*

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>