Хто має право на спадщину

kartynka

Спадкоємцями за заповітом і за законом можуть бути фізичні особи, які є живими на час відкриття спадщини, а також особи, зачаті за життя спадкодавця і народжені живими після відкриття спадщини. Спадкоємцями за заповітом  можуть бути юридичні особи та інші учасники цивільних відносин (ст.1222 ЦК).

Як бачимо, якщо заповіту немає і спадкування здійснюється за законом, то спадкоємцями можуть бути тільки фізичні особи. Якщо ж заповіт був складений, то спадкувати можуть і підприємства, і держава, установи, організації ( у тому числі й міжнародні).

Не забув Цивільний кодекс тих, хто не може спадкувати ні за законом ні за заповітом.

1.Не мають права на спадкування особи, які навмисно позбавили життя спадкодавця або кого-небудь з можливих спадкоємців чи скоїли замах на їх життя (ст.1224 ЦК). Але якщо спадкодавець, знаючи про це, все таки призначив таку особу своїм спадкоємцем за заповітом, то закон такий гуманізм дозволяє. Зазначені вище діяння повинні підтверджуватись відповідним рішенням суду.

2. Не мають права на спадкування особи, які навмисно перешкоджали спадкодавцеві скласти заповіт, внести в нього зміни або скасувати заповіт і цим сприяли виникненню права на спадкування в них самих або в інших осіб чи збільшенні їхньої частки в спадщині.

3. Не мають права на спадкування за законом батьки після дитини, щодо якої вони були позбавлені батьківських прав, якщо їх права не були поновлені на час відкриття спадщини. За заповітом таке спадкування можливе.

4. Не мають права на спадкування за законом особи, які ухилялись від виконання обовязку щодо утримання спадкодавця, якщо ця обставина встановлена судом

5. Не мають  права на спадкування за законом одна після іншої особи, шліб між якими є недійсним або визнаний таким за рішенням (ст.39,40 Сімейного кодексу)

6. За рішенням суду особа може бути відсторонена від права на спадкування за законом, якщо буде встановлено, що вона ухилилась від надання допомоги спадкодавцеві, який через похилий вік, важку хворобу чи каліцтво був у безпорадному стані. Цей пункт також є причиною численних позовів від тих спадкоємців, які вважають, що інші допомагали покійному менше, ніж вони.

Читайте продовження – спадкування за заповітом

 

Потрібна допомога адвоката? Не затягуйте з вирішенням проблем – записуйтесь на консультацію за тел. – 096-203-18-51. Інформація про вартість консультації та інших послуг

 

Переглядів: 2325

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *


*

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>