Кримінальна відповідальність за несплату аліментів 2024

 

захист в суді

Індивідуальну платну юридичну консультацію Ви можете отримати, записавшись по тел.096-203-18-51. Графік роботи: пн.-пт. 9.00-18.00.  ДЕТАЛІ

 

 

Досить часто до мене звертаються жінки з приводу того чи можна притягнути колишнього чоловіка до відповідальності за несплату аліментів.

Так, можна. Найсуворіша – кримінальна відповідальність.

Кримінальний кодекс містить відповідну статтю ст.164 КК України, яка передбачає кримінальну відповідальність за ухилення від сплати аліментів на утримання дітей.

Підстави для притягнення до кримінальної відповідальності наступні:

  1.  необхідна наявність факту звернення одержувача аліментів  до суду з позовом про стягнення аліментів, за результатами розгляду якого має бути винесене судове  рішення.
  2. наявність заборгованості із сплати таких коштів у розмірі, що сукупно складають суму виплат за три місяці відповідних платежів.
  3. злісний характер ухилення від сплати аліментів на утримання дітей. Злісний характер може виражатись у  будь-яких діяннях боржника, які спрямовані на невиконання рішення суду (приховування доходів, зміну місця проживання чи місця роботи без повідомлення державного виконавця, приватного виконавця тощо).

Після звернення до правоохоронних органів слідство зясовує:

  • час, з якого особа почала ухилятись від сплати аліментів;
  • спосіб життя, який вона вела протягом цього часу;
  • наявність тимчасових грошових доходів;
  • чи зверталась особа, яка має сплачувати аліменти, у центр зайнятості населення, коли тимчасово була безробітною.
  • чи має особа підсобне господарство;
  • чи надавала вона іншу (не грошову) допомогу на утримання дитини (наприклад, продукти харчування);
  • чи отримувала доходи від земельного та майнового паю (у разі наявності).
  • наявність ігнорування нею викликів та попереджень державного виконавця, неявка до нього без поважних причин, приховування від нього отриманих доходів,
  • приховування у разі працевлаштування даних про наявність обов’язку зі сплати аліментів від адміністрації підприємства тощо.

Покарання

Після проведення досудового розслідування кримінальне провадження направляється до суду для розгляду та винесення вироку.

Ухилення від сплати аліментів не передбачає такого покарання як позбавлення волі.

Як правило, призначають таку міру покарання як громадські роботи. Однак, кримінальний кодекс передбачає ще арешт та обмеження волі (не путати з позбавленням волі).

Можливе звільнення від кримінальної відповідальності у випадках, передбачених Кримінальним та Кримінальним процесуальним кодексом.

Наслідки для засудженого за ухилення від сплати аліментів:

  • відбування покарання;
  • наявність судимості та всі випливаючи з цього наслідки;
  • можливість позбавлення батьківських прав.

 

По темі:

 

Потрібна допомога адвоката? Не затягуйте з вирішенням проблем – записуйтесь на консультацію за тел. – 096-203-18-51. Інформація про вартість послуг

 

Переглядів: 22437

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *


*

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>