Як розлучитись, якщо є неповнолітні діти

як розірвати шлюб

Індивідуальну платну юридичну консультацію Ви можете отримати, записавшись по тел.096-203-18-51. Графік роботи: пн.-пт. 9.00-18.00. ДЕТАЛІ

 

 

Досить часто, якщо не склались сімейні стосунки, єдине, що досі примушує мужчину та жінку жити разом – діти. Заради дітей вони відкладають розлучення на невизначений час.

Ось тільки в деяких випадках розлучення для батьків – може бути кращим рішенням.

Куди звернутись для розлучення, якщо є діти?

Вирішити дане питання можна тільки через суд.

Розірвання шлюбу за рішенням суду за спільною заявою подружжя, яке має дітей

Подружжя, яке має дітей, має право подати до суду заяву про розірвання шлюбу разом із письмовим договором про те, з ким із них будуть проживати діти, яку участь у забезпеченні умов їхнього життя братиме той з батьків, хто буде проживати окремо, а також про умови здійснення ним права на особисте виховання дітей.

Договір між подружжям про розмір аліментів на дитину має бути нотаріально посвідчений. У разі невиконання цього договору аліменти можуть стягуватися на підставі виконавчого напису нотаріуса.

Суд постановляє рішення про розірвання шлюбу, якщо буде встановлено, що заява про розірвання шлюбу відповідає дійсній волі дружини та чоловіка і що після розірвання шлюбу не будуть порушені їхні особисті та майнові права, а також права їхніх дітей.

Суд постановляє рішення про розірвання шлюбу після спливу одного місяця від дня подання заяви. До закінчення цього строку дружина і чоловік мають право відкликати заяву про розірвання шлюбу.

Позов про розірвання шлюбу може бути пред’явлений одним із подружжя.

Для цього потрібно подати позовну заяву, яка повинна відповідати вимогам українського законодавства.

Також потрібно буде сплатити судовий збір.

При розгляді позовної заяви про розірвання шлюбу суд встановлює:

  • чи хочуть розлучення обоє з подружжя;
  • чи  є можливість примирення подружжя і збереження сім’ї.

Вирішення спірних питань дуже затягує процес розлучення, а тому щоб цьому запобігти варто питання що стосуються дітей, поділу майна подружжя вирішувати окремо.

Перше судове засідання може стати останнім, якщо обоє з подружжя з’являться до суду та погодяться на розірвання шлюбу.

Якщо судове рішення про розлучення прийнято, воно набирає законної сили через 1 місяць.

Юридичними наслідками припинення шлюбу є:

  • припинення будь-яких правовідносин, крім батьківських та майнових ( спільна сумісна власність).
  • відсутність необхідності згоди чоловіка/дружини на здійснення угод. Право власності на майно, придбане після розірвання шлюбу не буде спільним.

 

По темі:

 

Потрібна допомога адвоката? Не затягуйте з вирішенням проблеми – записуйтесь на консультацію за тел. 096-203-18-51. Інформація про вартість консультації та інших послуг

Більше інформації про розлучення читайте тут

Переглядів: 51237

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *


*

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>