Де має жити дитина після розлучення

права й обовязки батьків та дітей

 

При розлученні, окрім поділу майна, подружжю необхідно буде визначитись з найбільш важливим питанням – місце проживання дитини. 

Як правило, після розлучення чоловік та дружина роз’їжджаються і батькам необхідно домовитись про те, з ким залишається дитина. Але це не означає, що той з батьків, хто буде проживати окремо від дитини, обмежується у своїх батьківських правах. Свої домовленості вони можуть оформити договором та завірити його нотаріально.

Інколи батьки не можуть домовитись між собою з приводу місця проживання дитини.

Тоді їм варто звертатись до органу опіки та піклування чи суду, які офіційно закрілять, з ким буде проживати дитина.

Варто пам’ятати, що пріоритетом у такій категорії справи будуть інтереси дитини, а не бажання батьків.

Один із батьків, який бажає, щоб місце проживання дитини визначили з ним, має право подати відповідну заяву до місцевого органу опіки і піклування при міських, районних державних адміністраціях.

Орган опіки і піклування повинен провести перевірку щодо наявності самостійного доходу у особи-заявника, наявності відповідного місця проживання, яке буде сприяти нормальному розвитку дитини, відсутності шкідливих звичок, будь-якої залежності та загалом поведінки особи в суспільстві, що могла б вплинути на виховання та розвиток дитини. В результаті відповідних перевірок орган опіки та піклування видає обґрунтований висновок, щодо необхідності визначення місця проживання дитини з одним із батьків. У разі незгоди з висновком органу опіки і піклування, особа має право подати позовну заяву до суду.

Орган опіки та піклування визначить місце проживання дитини там, де для дитини будуть створені найкращі умови. І мова йде не тільки про матеріальне забезпечення, а й про нематеріальну сторону питання: взаємовідносини батьків з дитиною.

Так, чи інакше  буде запитуватись думка дитини, яка досягла 10 років.

Місце проживання дитини, яка досягла 14 років, визначається самою дитиною.

Якщо дану справу розглядає суд, до розгляду буде залучений орган опіки та піклування. Після спілкування з матірю, батьком та дітьми, після огляду місця проживання кожного з них, після всестороннього вивчення всіх обставин справи, орган опіки та піклування надасть свій висновок.

Враховуючи ці та інші фактори, керуючись інтересами дітей, суд приймає рішення про подальше місце проживання дитини – з батьком чи матірю.

Хоча переважна більшість позовів розглядається на користь матері, не можна стверджувати що шанси батька є низькими. Він може продемонструвати в суді: позитивну характеристику в суспільному житті, матеріальні можливості, високий рівень життя, активну участь у житті дитини, душевну привязаність.

Таким чином, визначення місця проживання дитини – це важливий процес, до якого неможна підходити поверхнево.  Закон точно не визначає з ким із батьків залишається дитина після розлучення. Це породжує численну кількість спорів між колишнім подружжям. Кожен намагається виграти справу в суді. Однак, одними емоціями проблему не вирішити.   Потрібно грамотно підійти до вирішення спору, зібрати докази і сформувати аргументи та правову позицію.

 

По темі:

 

Потрібна допомога адвоката? Не зволікайте з вирішенням проблеми – записуйтесь на консультацію телефонуйте 096-203-18-51. Інформація про вартість консультації та інших послуг

Читайте більше порад сімейного адвоката тут

 

 

Переглядів: 2148

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *


*

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>