Як оскаржити договір дарування

оскарження рішення загальних зборів ОСББ

Індивідуальну платну юридичну консультацію Ви можете отримати, записавшись по тел.096-203-18-51. Графік роботи: пн.-пт. 9.00-18.00. ДЕТАЛІ

 

 

 До договору дарування потрібно віднестись серйозно, і укладати його однозначно варто лише тоді, коли ви готові повністю і назавжди розлучитися зі своєю власністю, не ставлячи новому власникові жодних умов, не дотримання яких, може в подальшому змінити вашу думку.

Подароване майно набувається новим власником одразу після оформлення всіх документів у нотаріуса. І про це потрібно знати і пам’ятати.

Якщо ви раптом передумали в один момент дарувати майно і бажаєте розірвати договір дарування, то потрібно знати, що за загальним порядком розірвання договору дарування квартири чи іншої нерухомості в односторонньому порядку не дозволяється.

Посилання на те, що ви  щось не до кінця зрозуміли, не знали, що вам щось обіцяли, на жаль, не працюють.

Помилка внаслідок власного недбальства, незнання закону чи неправильного його тлумачення однією зі сторін не є підставою для визнання правочину недійсним.

Випадки, коли можна вимагати розірвання договору дарування:

  • якщо обдарований вчинив умисний злочин проти дарувальника або його близьких родичів;
  • обдарований створює загрозу втрати майна, яке має для дарувальника нематеріальну цінність;
  • майну, яке представляє історичну, культурну, наукову цінність, загрожує істотна шкода чи знищення.

Якщо ж зазначених обставин немає, то залишається сподіватися на визнання судом договору дарування недійсним.

Існує кілька вимог, порушення яких дає підстави для визнання угоди недійсною (нікчемною або оспорюваною):

  1. Зміст правочину не може суперечити Цивільному кодексу, іншим актам цивільного законодавства, а також інтересам держави і суспільства, його моральним засадам.
  2. Особа, яка вчиняє правочин, повинна мати необхідний обсяг цивільної дієздатності.
  3. Волевиявлення учасника правочину має бути вільним і відповідати його внутрішній волі.
  4. Правочин має вчинятися у формі, встановленій законом.
  5. Правочин має бути спрямований на реальне настання правових наслідків, що обумовлені ним.
  6. Правочин, що вчиняється батьками (усиновлювачами), не може суперечити правам та інтересам їхніх малолітніх, неповнолітніх чи непрацездатних дітей.

Ось найопоширені ситуації, коли звертаються до суду про визнання договору дарування недійсним.

  1. Договір дарування плутають із заповітом. Тут варто пам’ятати, що право власності на майно за договором дарування переходить до обдарованого одразу після укладення такого договору. А за заповітом право власності на майно переходить тільки після смерті спадкодавця та оформлення спадщини.
  2. Документи були підроблені, і це потрібно довести при оскарженні.
  3. Дарувальник оформив договір під тиском третіх осіб, які змусили його підписати, застосувавши силу і погрози по відношенню до нього або його близьким.
  4. Якщо угода проведена дарувальником в результаті помилки, обману, залежного стану, коли дарувальник був змушений здійснити її внаслідок важких життєвих обставин на невигідних для себе умовах.
  5. Відсутня згода чоловіка на дарування спільно нажитого майна, завірені нотаріально.
  6. Якщо обдаровуваний був співробітником соціальних служб, а також державних структур і, доглядаючи за старими, отримав дарчу.
  7. Дарувальник в момент підписання дарчої знаходився в неадекватному стані і не усвідомлював до кінця значимість своїх вчинків.

Головним елементом такого правочину є вільне волевиявлення та його відповідність внутрішній волі сторін, яка спрямована на настання певних наслідків. Тому, в першу чергу, слід встановлювати, на що саме була спрямована воля сторін, чи була дійсна воля на укладення договору дарування та чи не укладена така угода з метою приховати іншу угоду.

Обов’язковою ознакою договору дарування є безоплатність, що є теж досить важливим моментом, оскільки сторони часто забувають про це та намагаються оплатні правовідносини оформити як договір дарування.

Якщо договором дарування встановлено будь-який взаємний обов’язок, то це автоматично виключає ознаку безоплатності, тим самим перетворюючи вказаний договір у будь-який інший оплатний договір.

У таких справах суд перевіряє факт прочитання тексту оспорюваного договору дарування та роз’яснення нотаріусом суті договору; вік позивача, його стан здоров’я та потреба у зв’язку із цим у догляді й сторонній допомозі; наявність у позивача спірного житла як єдиного; відсутність фактичної передачі спірного нерухомого майна за оспорюваним договором дарування дарувальником обдаровуваному та продовження позивачем проживати в спірній квартирі після укладення договору дарування; чи відбулась фактична передача будинку за умовами договору дарування (зокрема передача ключів), чи здійснює позивач особисто оплату комунальних послуг.

По темі:

 

Потрібна допомога адвоката? Не затягуйте з вирішенням проблеми – записуйтесь на консультацію за тел. 096-203-18-51Інформація про вартість консультації та інших послуг

 

Переглядів: 26295

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *


*

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>