Попередній договір купівлі – продажу квартири

оскарження рішення загальних зборів ОСББ

 

Перед оформленням договору купівлі-продажу квартири часто укладаються попередні договори з авансом або без.

Попередній договір є  проміжним етапом, для забезпечення укладення сторонами основного договору купівлі-продажу в майбутньому.

Такий документ підтверджує намір покупця купити, а власника продати житло.

У попередньому договорі повинні бути ті ж умови, що й в основному договорі. Угода підтверджує готовність покупця придбати квартиру в установлений строк і по попередньо обумовленій вартості.  У випадку відмови, покупець ризикує втратити гроші.

Попередній договір часто використовують в разі:

 •  недовіри покупця –  покупець хоче отримати додатковий строк для перевірки чистоти угоди.
 • у покупця не вистачає коштів на покупку – підписавши договір, покупець підтверджує готовність знайти потрібну суму в обумовлений строк, а власник зобов’язується почекати.
 • неповний пакет документів – отримання деяких документів для здійснення купівлі- продажу може зайняти час, і сторонам необхідний додатковий строк.

Варто знати !!! Попередній договір не є підставою для набуття права власності на квартиру.

Оскільки основний договір купівлі-продажу нотаріально посвідчується, попередній договір також підлягає нотаріальному посвідченню. У разі укладення договору без нотаріального посвідчення, такий договір буде вважатися неукладеним.

У попередньому договірі варто :

 • Конкретизувати об’єкт купівлі-продажу (місцезнаходження будинку, номер будинку, номер під’їзду, поверх, номер квартири тощо).
 • Звернути особливу увагу на умови щодо зміни вартості квартири в зв’язку з коливанням курсу валют.
 • Передбачити пункт, про неможливість відчуження квартири третім особам та передбачити відповідальність за порушення цієї умови.
 • Конкретно прописати строки укладення основного договору, встановити штрафні санкції за порушення цих строків.
 • Визначити порядок розірвання договору і встановити штрафні санкції для продавця у разі розірвання договору з його вини.
 • Встановити механізм повернення продавцем  грошових коштів у разі порушення умов договору з урахуванням відповідного індексу інфляці. 
 • Передбачити умову про підготовку документів для укладення основного договору (необхідно чітко визначити для кожної зі сторін повний перелік документів, які необхідно буде підготувати – ті, які підтверджують право власності на нерухомість, погодження другого з подружжя тощо).
 • Передбачити умову про порядок повідомлення сторонами одна одну про готовність укласти договір (встановити терміни повідомлень, порушення яких буде підставою для застосування санкцій, а також форму для повідомлень (наприклад, цінний лист з повідомленням на конкретну адресу і т.д.).

Варто зазначити, що положеннями ЦК України й інших актів цивільного законодавства прямо не передбачено такий правовий наслідок невиконання попереднього договору, як  визнання права власності на річ, що мала бути придбана в майбутньому за договором купівлі-продажу. За таких обставин інша сторона попереднього договору може претендувати лише на відшкодування збитків.

По темі:

 

 

Потрібна консультація адвоката? Не зволікайте з вирішенням питань – записуйтесь на консультацію за тел. 096-203-18-51. Інформація про вартість послуг

 

 

Переглядів: 5794

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *


*

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>