Індивідуальну платну юридичну консультацію Ви можете отримати, записавшись по тел.096-203-18-51. Графік роботи: пн.-пт. 9.00-18.00. ДЕТАЛІ
Не рідко буває, що один з батьків виявляє бажання відмовитись від батьківства. Причин може бути багато: починаючи від небажання платити аліменти до сумнівів щодо біологічної спорідненості із дитиною тощо.
Однак, відповідно до українського законодавства батьки не можуть зняти з себе батьківські обов’язки по відношенню до власних дітей.
Але, якщо батьки не виконують свої батьківські обов’язки, вони, на підставі рішення суду, можуть бути позбавлені батьківських прав, що тягне за собою ряд обмежень. Так, батьки, позбавлені батьківських прав, не можуть приймати участь у вихованні та розвитку дитини, не можуть бути законними представниками дитини, будуть позбавлені пільг, які належать батькам із дітьми, не можуть спадкувати після дитини, не можуть розраховувати на утримання від дитини в разі непрацездатності.
При цьому за батьками зберігається обов’язок забезпечувати дитину (платити аліменти). Також, позбавлення батьківських прав не позбавляє дитину права на спадкування.
Якщо батько вважає, що він не є біологічним батьком дитини він може оспорити батьківство в суді.
Право на оспорювання батьківства має той чоловік, який на момент реєстрації себе батьком дитини не знав, що не є її біологічним батьком.
Позовні вимоги можуть грунтуватись на генетичній експертизі та інших доказах. Якщо судом буде встановлено, що чоловік – не батько дитини, з нього знімають батьківські обовєязки відносно дитини, в тому числі, і аліментні зобов’язання.
Отже, батьки несуть відповідальність за своїх дітей та зобов’язані про них дбати до їх повноліття. Якщо чоловік не вважає себе батьком дитини і не бажає її виховувати та утримати, він має право звернутись до суду про оспорення батьківства. Батьки, позбавлені батьківських прав не звільняються від обов’язку утримувати дитину, однак, втрачають всі права щодо неї.
По темі:
- Як позбавити батьківських прав
- Кримінальна відповідальність за підробку документів (ст.358 КК Украхни)
- Визнання особи недієздатною
- Кримінальна відповідальність за несплату аліментів
- Як збільшити розмір аліментів
- Як оспорити батьківство
Потрібна допомога адвоката? Не затягуйте з вирішенням проблем – записуйтесь на консультацію за тел. 096-203-18-51. Інформація про вартість консультації та інших послуг