Як оспорити батьківство?

загружено (1)

 

Батьківство може бути  оспорено в судовому порядку у випадках:

  • коли в Книзі реєстрації народжень батьками дитини записано осіб, які перебували у шлюбі  між  собою;
  • коли при реєстрації народження дитини її батьком на підставі спільної  заяви  батьків або заяви чоловіка,  котрий визнавав себе батьком, записано особу, яка не перебувала у шлюбі з матір’ю дитини.

Оспорювання   батьківства   можливе  тільки  після реєстрації народження дитини і до досягнення нею повноліття,  а  в разі її смерті не допускається.

Оспорити батьківство мають право:

  • особа, яка записана батьком дитини  в  Книзі реєстрації народжень,  – шляхом пред’явлення позову про виключення відомостей  про  неї  як батька  з  актового  запису про народження дитини.
  • а також жінка, котра народила дитину в шлюбі, –  звернувшись  із позовом  про виключення із цього запису відомостей про її чоловіка як батька дитини.

Особа, яка в момент реєстрації її батьком дитини знала,  що не є таким, а також особа, котра дала згоду на штучне запліднення своєї дружини, не мають права оспорювати батьківство.

До вимоги чоловіка про виключення запису про нього як батька з актового запису про народження дитини позовна давність не застосовується.

До вимоги матері про внесення змін до актового запису про народження дитини встановлюється позовна давність в один рік, яка починається від дня реєстрації народження дитини.

В суді необхідно буде довести відсутність кровного споріднення між батьком і дитиною. Тому позов має бути підкріплений доказами, що виключають батьківство. Докази встановлюються на підставі пояснень сторін, третіх осіб, їхніх представників, допитаних як свідків, показань свідків, письмових та речових доказів, висновків експертів.

Так, основними доказами, які стають визначальними при винесенні рішень у справах про оспорювання батьківства та виключення відомостей про батька дитини з актового запису про її народження, є висновок судово-генетичної експертизи, медичні довідки (наприклад, про безпліддя чоловіка), довідки, що підтверджують перебування особи в довгостроковому відрядженні, пояснення свідків, документи, що підтверджують виїзд особи на постійне місце проживання за кордон, тощо. Однак цей перелік доказів не є вичерпним.

У разі доведення відсутності кровного споріднення між особою, яка записана батьком, та дитиною суд постановляє рішення про виключення відомостей про особу як батька дитини з актового запису про її народження.

По темі:

Як усиновити дитину

 

Потрібна допомога адвоката? Не затягуйте з вирішенням проблем – записуйтесь на консультацію за тел. – 096-203-18-51. Інформація про вартість консультації та інших послуг

Читайте більше порад сімейного адвоката тут

Переглядів: 6260

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *


*

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>