Кримінальна відповідальність за хакерство

кримінальна відповідальність за хакерство

Індивідуальну платну юридичну консультацію Ви можете отримати, записавшись по тел.096-203-18-51. Графік роботи: пн.-пт. 9.00-18.00. ДЕТАЛІ

 

 

Україна славиться своїми програмістами. Однак, є і темна сторона цього питання. Україна – рай для “чорних хакерів”. Бувалі хакери знають, що існує кримінальна відповідальність за несанкціоноване втручання в електронний світ суспільства, початківці ж через незнання досить часто стають “клієнтами” правоохоронних органів.

Отже, Кримінальний  кодекс України містить кілька “хакерських” статтей.

  1. Несанкціоноване втручання в роботу електронно-обчислювальних машин (комп’ютерів), автоматизованих систем, комп’ютерних мереж чи мереж електрозв’язку. (ст.361 КК України).
  2. Створення з метою використання, розповсюдження або збуту шкідливих програмних чи технічних засобів, а також їх розповсюдження або збут. (ст.361-1 КК України)
  3. Несанкціоновані збут або розповсюдження інформації з обмеженим доступом, яка зберігається в електронно-обчислювальних машинах (комп’ютерах), автоматизованих системах, комп’ютерних мережах або на носіях такої інформації. (ст.361-2 КК України).
  4. Перешкоджання роботі електронно-обчислювальних машин (комп’ютерів), автоматизованих систем, комп’ютерних мереж чи мереж електрозв’язку шляхом масового розповсюдження повідомлень електрозв’язку. (ст.363-1 КК України).
  5. Шахрайство, вчинене шляхом незаконних операцій з використанням електронно-обчислювальної техніки. (ч.3 ст.190 КК України).

Правоохоронні органи займаються всіма порушеннями в кіберпросторі – від тих, які вчиняються або за допомогою електронних присроїв або отримання коштів через телефонні дзвінки аж до хакерських атак на державні установи.

До кримінальної відповідальності притягаються особи, які досягли 16 років..

Як правило, знайомство із людьми в пагонах розпочинається із неочікуваних обшуків, в ході яких виявлюються сліди злочинів.

Одразу ж хочу зазначити, що тимчасове вилучення електронних інформаційних систем або їх частин, мобільних терміналів систем зв’язку здійснюється лише у разі, якщо вони безпосередньо зазначені в ухвалі суду.

Крім цього, особа, у житлі чи іншому володінні якої проводиться обшук, має право користуватися правовою допомогою адвоката на будь-якій стадії проведення обшуку. Невиконання цих вимог тягне за собою передбачену законом відповідальність.

В подальшому слідчі призначають у таких справах ряд експертиз: дактилоскопічну, техніко-криміналістичну, почеркознавчу, експертизи комп’ютерної техніки та програмних продуктів, телекомунікаційних систем (обладнання) та засобів.

Донедавна відношення судів до хакерів було досить лояльне. Вони отримували покарання у вигляді штрафу або умовний термін або й виправдувальні вироки. Однак, через значне збільшення кількості потерпілих від такого роду правопорушень, а також маштабність діяльності “чорних хакерів” слід очікувати посилення відповідальності за вчинення таких злочинів.

Потрібна консультація адвоката? Не затягуйте з вирішенням проблеми телефонуйте – 096-203-18-51. Інформація про вартість консультації та інших послуг

 

Читайте більше правової інформації для ведення ІТ-бізнесу тут.

Переглядів: 14504

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *


*

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>