Індивідуальну платну юридичну консультацію Ви можете отримати, записавшись по тел.096-203-18-51. Графік роботи: пн.-пт. 9.00-18.00. ДЕТАЛІ
Виїзд батьків за кордон сьогодні явище дуже поширене.
Батьки зобов’язані створювати дітям належні умови для життя, забезпечувати мінімально необхідними речами, що потрібні для їх життя та розвитку. Цей обов’язок є однаковий для кожного із батьків, незалежно від того, в якій країні проживає той із батьків, який повинен його виконувати.
Питання стягнення аліментів у випадку, коли один з батьків є громадянином іншої країни або проживає за кордоном є дещо ускладненим, проте може бути вирішено. Як правило така процедура забирає від 6 місяців до 1 року, а можливо й більше ( в залежності від країни проживання платника аліментів).
На сьогоднішній день Україна є учасницею ряду двосторонніх та багатосторонніх міжнародних договорів, які дозволяють вирішувати питання стягнення аліментів.
У 2006 році Україна ратифікувала Конвенцію про стягнення аліментів за кордоном 1956 року. З метою подальшого вдосконалення міжнародно-правової бази з відповідних питань у 2007 році було підписано Конвенцію про міжнародно-правове стягнення аліментів на дітей та інших видів сімейного утримання, яку Україна ратифікувала у 2013 році.
Для того, щоб стягнути аліменти з особи, яка проживає за кордоном, громадяни України мають два шляхи:
1) звернутися до компетентного органу іноземної країни, де проживає боржник, із клопотанням про визнання та надання дозволу на виконання рішення суду України про стягнення аліментів (якщо питання стягнення аліментів вирішувалося в України і є рішення суду);
2) звернутися до компетентного органу іноземної країни, де проживає боржник із заявою про встановлення рішення щодо аліментів.
Рішення про стягнення аліментів в Україні
Українське законодавство надає можливість українським судам розглядати справи про стягнення аліментів з-за кордону. Стягувати аліменти потрібно у твердій грошовій сумі.
Після отримання рішення українського суду і набрання ним законної сили, його необхідно визнати на території тієї країни де проживає боржник.
Для цього необхідно подати заяву та клопотання про визнання та виконання судового рішення, долучивше це саме судове рішення та ряд інших документів до територіального управління юстиції за місцем проживання позивача. Усі документи подаються з перекладом на мову тої країни, де воно має бути виконано (або англійською чи французькою).
Отримані документи МЮУ пересилає до відповідного органу іноземної країни для його подальшого виконання.
Рішення про стягнення аліментів іноземного суду
Другий спосіб – стягнення аліментів за кордоном. В даному випадку необхідно звертатись до суду іноземної держави і отримати рішення, яке буде безпосередньо виконуватись за місцем проживання боржника.
Звернутись до суду можна через територіальне управління юстиції за місцем проживання стягувача.
До територіального управління юстиції подається звернення про вирішення питання на підставі Конвенції.
Заява мають містити: суть прохання; повне ім’я та дату народження заявника, контактну інформацію, у тому числі адресу для листування, електронну адресу та номер телефону (за наявності); повне ім’я та, якщо відомо, контактні дані (адресу, електронну адресу, номер телефону), дату і місце народження боржника (у заяві боржника – кредитора), за наявності також адресу проживання, місце роботи, іншу інформацію, яка може допомогти в ідентифікації особи; повне ім’я та дату народження кожної дитини, на утримання якої вимагаються аліменти; обставини, на яких ґрунтуються вимоги; реквізити банківського рахунку, на який слід перераховувати аліментні платежі (у заяві кредитора); тощо.
Разом із заявою необхідно подати документи, що підтверджують викладені факти. Заява та документи, що направляються з України до запитуваної Договірної держави відповідно до Конвенції, складені українською мовою, мають супроводжуватися перекладом. Переклад документів забезпечує заявник.
В подальшому Міністерство юстиції України інформує заявника про хід справи про стягнення аліментів.
По темі:
- Позовна заява про стягнення аліментів
- Позовна заява про розірвання шлюбу
- як стягнути додаткові витрати на дитину
- як поділити кредит при розлученні
- кримінальна відповідальність за несплату аліментів
Потрібна допомога адвоката? Не затягуйте з вирішенням проблем – записуйтесь на консультацію за тел. 096-203-18-51. Інформація про вартість консультаціх та інших послуг