Як поділити кредит між колишнім подружжям

поділ кредиту між подружжям

 

Досить часто, перебуваючи у шлюбі, подружжя здійснює купівлю у кредит  різного майна – квартиру, автомобіль, житловий будинок чи земельну ділянку.

У більшості випадків стороною кредитного договору (позичальником) є лише один з подружжя.

Таке майно може бути придбане повністю або частково за запозичені за кредитним договором кошти. Також додатково при купівлі можуть використовуватись кошти, які є спільною сумісною власністю подружжя або кошти, що є особистою приватною власністю одного з подружжя.

І ось при розірванні шлюбу, виникає питання як поділити кредит між колишнім подружжям.

І у таких ситуаціях потрібно враховувати наступне.

Якщо майно було придбано в інтересах сім’ї за кредитні кошти, таке майно є спільною сумісною власністю подружжя, у тому числі за умови, коли позичальником коштів та покупцем квартири формально є лише один з подружжя.

Обов’язок з повернення суми кредиту так само, як і інші майнові права та обов’язки у разі поділу спільного майна подружжя також може бути поділений між ними. Через це тому з подружжя, від імені якого було укладено кредитний договір, у разі подання позову про поділ спільного майна подружжя слід до переліку такого майна включити також боргові зобов’язання, зокрема, з повернення кредиту.

При цьому перебування такого майна у заставі та наявність боргових зобов’язань з повернення кредиту не є перешкодою для його поділу.

Якщо після розлучення у одного з подружжя на утримання залишаються неповнолітні діти (або одна дитина) — суд може зменшити суму виплати по кредиту для того, з ким залишаться діти.

При поділі майна, придбаного одним з подружжя у кредит до укладення шлюбу, за умови, що повернення кредиту здійснювалось у шлюбі за рахунок спільних грошових коштів подружжя. майно може залишитись у власності за одним з подружжя, оскільки вказане майно придбане до укладення шлюбу і належить на праві особистої приватної власності одному з подружжя.

Разом з тим існує судова практика стягнення на користь одного з подружжя грошової компенсації у розмірі певної частини від сплачених у шлюбі в рахунок погашення кредиту грошових коштів. Крім того існують судові рішення, якими задовольняються позови про визнання права власності одного з подружжя на частину майна, придбаного іншим за кредитні кошти до укладення шлюбу, якщо повернення кредиту відбувалось у шлюбі за рахунок спільних коштів подружжя.

 

Потрібна консультація адвоката? Не затягуйте з вирішенням проблем – телефонуйте – 096-203-18-51. Інформація про вартість консультації та інших послуг

 

Переглядів: 3882

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *


*

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>