Що таке спадковий договір? / Что такое наследственный договор

images (4)

Читайте також: встановлення факту родинних відносин, як збільшити розмір аліментів на дитину, виконання рішення іноземного суду

 

 

А чи знаєте ви, що розпоряджатись своїм майном після смерті можна не тільки за допомогою заповіту, договору довічного утримання, а ще й за допомогою спадкового договору.

За спадковим договором одна сторона (набувач) зобов’язується виконувати розпорядження другої сторони (відчужувача) і в разі його смерті набуває право власності на майно відчужувача.

Набувачем у спадковому договорі може бути фізична чи юридична особа.

У спадковому договорі відчужувач може детально викласти умови, на яких він згоден передати набувачеві своє майно.

Набувач за спадковим договором може бути зобов’язаний вчинити певну дію як майнового, так і немайнового характеру до відкриття спадщини або після її відкриття. 

Відчужувач має право вимагати у набувача вчинення дій, покладених на нього спадковим договором, і не повинен укладати заповіт щодо майна, яке уже є предметом договору (у такому випадку заповіт буде нікчемний), а також відчужувати це майно.

У спадковому договорі для більшої обережності можна вказати особу, яка буде стежити за виконанням розпоряджень відчужувача. Під розпорядженням може бути матеріальне утримання протягом життя, відвідування культурних заходів, розпорядження на рахунок свого похорону, утримання третіх осіб, оплата освіти комусь із родичів, або знайомих і т. д.

Спадковий договір укладається в письмовій формі і підлягає нотаріальному засвідченню. На майно, визначене в спадковому договорі, нотаріус, що засвідчив цей договір, накладає заборону відчуження. Це майно не можна заповісти, продати або відчужувати в інший спосіб.

Відчужувач може призначити спеціальну особу, що стежитеме за тим, як набувач виконує умови спадкового договору. От тільки подати позов про розірвання спадкового договору у зв’язку з невиконанням (неналежним виконанням) набувачем своїх зобов’язань може тільки сам відчужувач.

Частина дванадцята. Поділ спадкового майна.

Потрібна консультація адвоката? Телефонуйте 096-203-18-51. Інформація про вартість послуг

 

Переглядів: 755

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *


*

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>