Як успадкувати майно 2024?

як успадкувати майно

Індивідуальну платну юридичну консультацію Ви можете отримати, записавшись по тел.096-203-18-51. Графік роботи: пн.-пт. 9.00-18.00. ДЕТАЛІ

 

 

Спадщина оформляється у нотаріуса.

Строк для прийняття спадщини становить 6 місяців з часу відкриття спадщини (смерті спадкодавця). 

Якщо право на спадкування залежить від інших спадкоємців (наприклад, якщо спадкоємець відмовиться від спадщини, а особа підпризначена спадкоємцем на цей випадок) то для прийняття спадщини закон відводить 3 місяці.

Якщо спадкоємець зазначений строк пропустив, то вважається, що він не прийняв спадщину. Причини пропуску можуть бути різними, і в випадку, коли така причини поважна, суд може дати спадкоємцеві додатковий строк для прийняття спадщини, а якщо всі спадкоємці не заперечуватимуть, то незалежно від поважності причини пропуску, згаданий строк також підлягає продовженню.

Спадкоємець може відмовитись від спадщини, подавши відповідну заяву, при цьому дану відмову можна відкликати протягом строку, встановленого для прийняття спадщини.

Спадкоємець за заповітом має право відмовитись від прийняття спадщини на користь іншого спадкоємця за заповітом. Спадкоємець за законом має право відмовитись від прийняття спадщини на користь будь-кого зі спадкоємців за законом незалежно від черги.

У разі відсутності  спадкоємців за заповітом і за законом, усунення від права на спадкування, неприйняття ними спадщини, а також відмови від її прийняття суд визначає спадщину відумерлою за заявою відповідного органу місцевого самоврядування за місцем відкриття спадщини. Спадщина, визнана судом відумерлою, переходить у власність переходить у власність територіальної громади за місцем відкриття спадщини.

Якщо у спадкодавця були борги і спадкоємці знали про це, то вони зобов’язані повідомити кредитора спадкодавця про відкриття спадщини. Кредиторові спадкодавця належить протягом 6 місяців з моменту, коли він довідався чи міг довідатись про відкриття спадщини, висунути свої вимоги до спадкоємців, які прийняли спадщину, незалежно від настання строку вимоги. Кредитор спадкодавця, який не висунув вимоги до спадкоємців, що прийняли спадщину у строки, встановлені законом, втрачає права вимоги.

Спадкоємці зобов’язані задовольнити вимоги кредитора повністю, але в межах вартості успадкованого майна. Кожен із спадкоємців зобов’язаний задовольнити вимоги кредитора особисто, у розмірі, що відповідає його частці у спадщині.

Частина десята. Що робити в разі пропуску строку на прийнятття спадщини.

 

Потрібна допомога адвоката? Не затягуйте з вирішенням проблем – записуйтесь на консультацію за тел. – 096-203-18-51. Інформація про вартість консультації та інших послуг 

Переглядів: 7953

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *


*

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>