ЯК ВСТАНОВИТИ ГРАФІК ЗУСТРІЧЕЙ З ДИТИНОЮ 2024

як усиновити дитину

 

Сімейне законодавство спрямоване на забезпечення батькам можливості реалізації батьківських прав, а дітям – можливості повноцінного спілкування з батьком та матір’ю. Особливо після розлучення, яке саме по собі є тяжкою травмою і для батьків і для дітей.

В реальності часто замість збереження нормальних стосунків, колишнє подружжя використовує дітей в якості зброї у боротьбі між собою. Часто мати перешкоджає у спілкуванні з дитиною після розлучення, а батько демонстративно відмовляється від виховання та утримання дитини. І всі від цього тільки стражають.

Оскільки в більшості випадків після розлучення дитина залишається з матір’ю, саме матері стають противниками повноцінного спілкування батька та дитини. Нерідко мати починає зловживати своїми правами та обмежувати права дитини по різноманітним надуманим причинам ( в тому числі, із-за образи та бажання помститись колишньому чоловіку). Вона сама визначає порядок зустрічей батька з дитиною, обмежує, а то і зовсім не дозволяє бачити один одного.

Інколи батька такий розвиток подій цілком влаштовує. Але, як правило, батько відстоює свої права на побачення з дитиною.

Матері часто запитують, чи можна батьку заборонити бачитись з дитиною по закону.

Однак, необхідно пам’ятати, що права матері та батька відносно дитини  є рівними. А тому, розлучення батьків не повинно стати причиною порушення прав дитини на спілкування з матір’ю та батьком. Перешкоджаючи батькові бачитись з дитиною мати порушує закон.

Виключення – позбавлення батьківських прав.

Якщо поведінка батька не викликає ніяких нарікань, обмежувати його участь в житті дитини немає ніяких підстав.

Способи участі батьків у вихованні дитини можна визначити на підставі нотаріально завіреної угоди.

Також батько дитини має право звернутись до органу опіки та піклування та суд, якщо вважає, що мати порушує його право на спілкування з дитиною.

Якщо батько вирішив звернутись до суду, позов подається в суд за місцем проживання матері та дитини.

Розгляд справи проводиться за обов’язковою участю органу опіки та піклування.

Суд розглядає всі обставини справи: вислуховую доводи сторін, вивчає докази, опитує свідків. 

Розклад і порядок зустрічей буде прямо залежати від таких обставин, як вік дітей, ступінь прив’язаності дитини до батька, відстань, зайнятість та можливості батьків.

При цьому, в законодавстві не вказано достатню кількість годин чи днів, протягом яких батько має право проводити час із дитиною.

Графік спілкування з дитиною повинен містити:

  • дні тижня та години (будні та вихідні, святкові дні) зустрічей;
  • місце зустрічей;
  • тривалість зустрічей;
  • способи проведення зустрічей;
  • можливість присутності та супроводу інших членів родини..

Бажано, щоб графік був складений максимально конкретно та чітко – це дозволить в подальшому запобігти неоднозначному тлумаченню та зловживанням зі сторони матері чи батька, а також порушення прав дитини на здоровий режим дня.

При винесенні справедливого рішення суд буде звертати увагу на:

  • рекомендації органу опіки та піклування;
  • характеристику батьків;
  • різноманітні письмові докази.

Нажаль, навіть при наявності судового рішення, нерідко продовжуються зловживання та заборони зі сторони матері.

У разі ухилення від виконання рішення суду особою, з якою проживає дитина, суд за заявою того з батьків, хто проживає окремо, може передати дитину для проживання з ним.

Також особа, яка ухиляється від виконання рішення суду, зобов’язана відшкодувати матеріальну та моральну шкоду.

По темі:

 

Потрібна допомога адвоката ? Не затягуйте з вирішенням проблем – записуйтесь на консультацію за тел. 096-203-18-51. Інформація про вартість консультації та інших послуг

Переглядів: 7911

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *


*

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>