Зарплата повинна виплачуватись не рідше двох разів на місяць.
За першу половину місяця заробітна плата має виплачуватися в період з 16 по 22 число кожного місяця, а за другу — з 1 по 7 число наступного місяця.
При звільненні працівника виплата всіх сум здійснюється в день звільнення. Якщо працівник у цей день не працював, то кошти мають бути виплачені не пізніше наступного дня після пред’явлення звільненим працівником вимоги про розрахунок.
За невиплату заробітної плати вчасно, або її виплату в неповному обсязі, відповідно до ст. 41 КУпАП на посадових осіб підприємства та ФОП накладається адміністративне стягнення у вигляді штрафу розміром від 30 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Якщо ж зарплата безпідставно та умисно не виплачується керівником підприємства більше ніж один місяць то винній особі може бути призначене кримінальне покарання у вигляді штрафу від 500 до 1 тис. неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або ж виправних робіт на строк до двох років.
Для стягнення заборгованості по заробітній платі працівник може звернутися до суду.
Заяву до суду можна подавати за місцем розташування підприємства або за місцем проживання працівника.
Заява про стягнення заборгованості по заробітній платі подається у письмовій формі та має містити докази перебування заявника у трудових відносинах із боржником, а також підтвердження суми, яка стягується.
Судовий збір у таких справах не сплачується.
Суд може стягнути на користь працівника середній заробіток за весь період затримки розрахунку. Якщо розрахунок не проведений під час розгляду справи – по день постановлення рішення.
По темі:
- ЗМЕНШЕННЯ ТРИВАЛОСТІ РОБОЧОГО ЧАСУ
- Звільнення працівника за угодою сторін: особливості застосуванн
- Що виплачують працівникам при звільненні
- Матеріальна відповідальність працівників: основні положення
Потрібна допомога адвоката? Не затягуйте з вирішенням проблем – записуйтесь на консультацію за тел. – 096-203-18-51. Інформація про вартість консультації та інших послуг