Реєстрація авторських прав на комп’ютерну програму

images

Комп’ютерні програми охороняються авторським правом як літературні твори. Авторське право на подібний твір (комп’ютерну програму) виникає в момент його створення і не потребує обов’язкової реєстрації.

Не дивлячись на необов’язковість реєстрації авторського права, іноді вона буває дуже корисною.

По-перше, за допомогою реєстрації встановлюється презумпція того, що робота захищена авторським правом, і що всі треті особи попереджені про відповідальність за незаконне (несанкціоноване автором) користування даним об’єктом інтелектуальної власності.

По-друге, наявність свідоцтва дозволяє вільно розпоряджатися своїми правами на програму, базу даних, або інший твір і делегувати їх третім особам.

Авторське право засвідчується Свідоцтвом, що видається ДП “Укрпатент”.

Для реєстрації авторського права і отримання свідоцтва необхідно подати належним чином підготовлену заявку. Подана заявка розглядається на відповідність встановленим вимогам, після чого ухвалюється рішення або про реєстрацію твору і видачу свідоцтва, або про відмову в реєстрації. Процедура займає приблизно 2-3 місяці.

Отже, необхідність реєстрації авторських прав на комп’ютерну програму здебільшого залежить від цілей її створення. Так чи інакше, наявність Свідоцтва на авторське право є єдиним переконливим засобом підтвердження свого авторства на твір у разі його неправомірного використання іншими особами, в судових справах, при укладанні угод на отримання винагороди за використання твору, тощо.

Потрібна консультація адвоката? Телефонуйте 096-203-18-51. Інформація про вартість послуг

Переглядів: 2835

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *


*

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>