Як оскаржити податкові повідомлення-рішення

оскарження податкових повідомлень-рішень

За підсумками проведення перевірок суб’єктів господарювання, фіскали виносять податкові повідомлення-рішення, в в яких визначається сума штрафних санкцій, яка може сягати сотні тисяч, а то й мільойни гривень.

Через необгрунтовані та незаконні нарахування за результатами перевірок чи дій податкових органів виникають податкові спори.

Існує два шляхи оскарження податкового повідомлення-рішення, дій та бездіяльності податкових органів, передбачених Податковим кодексом:

– адміністративне у вищестоящому податковому органі (досудове);
– судове.

Адміністративне оскарження податкових повідомлень-рішень

Органом вищої інстанції, куди можна оскаржити податкове повідомлення-рішення на сьогодні є ДПСУ.

Безпосередньо ж скарга подається у письмовій формі (за потреби – з належним чином засвідченими копіями документів, розрахунками та доказами, які платник податків вважає за потрібне подати) протягом 10 робочих днів, що настають за днем отримання платником податків податкового повідомлення-рішення або іншого рішення контролюючого органу, що оскаржується.

Пропущений строк на подання скарги в адміністративному порядку можна поновити – для цього протягом шести місяців подається відповідне клопотання та копії підтверджуючих документів поважності причин його пропуску (за наявності).

з огляду на дію карантину перебіг строків наразі зупинено. Однак, краще все ж подавати скарги у строки, визначені законодавством.

У випадку оскарження ППР, платник податку має повідомити контролюючий орган, рішення якого оскаржується. 

Така скарга має бути розглянута протягом наступних 20 календарних днів з можливістю продовження на строк не більше 60 календарних днів.

У разі прийняття рішення не на користь платника, він зобов’язаний сплатити грошові зобов’язання протягом 10 робочих днів з дня закінчення процедури адміністративного оскарження або може піти далі – оскаржити ППР в суді.

Судове оскарження податкових повідомлень-рішень

У випадку коли судовому зверненню передувала процедура адміністративного оскарження, строк для звернення до суду становить 1 місяць і розпочинається у день завершення процедури адміністративного оскарження.

Рішення контролюючого органу, оскаржене в судовому порядку, не підлягає адміністративному оскарженню.

При зверненні платника податків до суду з позовом щодо визнання протиправним та/або скасування рішення контролюючого органу грошове зобов’язання вважається неузгодженим до дня набрання судовим рішенням законної сили.

Процедура оскарження в судовому порядку регулюється КАСУ.

Докази по справі повинні бути подані разом із поданням позовної заяви.

Докази, не подані у встановлений законом або судом строк, до розгляду судом не приймаються. Виняток становлять випадки, коли особа, що подає  докази пізніше обґрунтує неможливість їх подання у вказаний строк з причин, що не залежали від неї.

Таким чином, уже на етапі подачі позову має бути чітка стратегія та сформована доказова база, яку планує використовувати платник податків для аргументації своєї правової позиції в суді.

 

Від належного оформлення документів і розробленої заздалегідь стратегії залежить можливість успішно оскаржити результати податкової перевірки в адміністративному та/або судовому порядку.

 

Потрібна допомога адвоката? Не затягуйте з вирішенням проблем – записуйтесь на консультацію за тел. 096-203-18-51. Інформація про вартість послуг

Переглядів: 1894

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *


*

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>