Аліменти на утримання дружини

аліменти, додаткові витрати на дитину

 

 

Чи повинен чоловік матеріально забезпечувати свою дружину. Питання спірне. Ще більше спорів виникає, якщо мова йде про колишнє подружжя.

Якщо між чоловіком та дружиною існує взаєморозуміння, питання вкладу кожного з них в матеріальне забезпечення сім’ї не стає проблемою – кожен виконує обговорені та взяті на себе зобов’язання.

Закон визначає, що дружина, чоловік повинні матеріально підтримувати один одного.

Традиційно, з метою збереження шлюбу, спори, що виникають навколо грошей, подружжя намагається врегулювати в рамках сім’ї.

Однак, найбільше суперечок щодо утримання дружини, внаслідок яких вже звертаються до адвокатів,  виникає саме після розірвання шлюбу.

Найчастіше з таким питанням звертаються дружини, з якими проживає дитина.

В таких випадках дружина має право на утримання від чоловіка – батька дитини до досягнення дитиною трьох років.

Якщо дитина має вади фізичного або психічного розвитку, дружина, з якою проживає дитина, має право на утримання від чоловіка до досягнення дитиною шести років.

Право на утримання дружина, з якою проживає дитина, має незалежно від того, чи вона працює, та незалежно від її матеріального становища, за умови, що чоловік може надавати матеріальну допомогу.

Якщо один із подружжя, в тому числі і працездатний, проживає з дитиною з інвалідністю, яка не може обходитися без постійного стороннього догляду, і опікується нею, він має право на утримання за умови, що другий з подружжя може надавати матеріальну допомогу.

Право на утримання триває протягом всього часу проживання з дитиною з інвалідністю та опікування нею і не залежить від матеріального становища того з батьків, з ким вона проживає.

Таке ж право мають і матері, які перебували у цивільному шлюбі.

Також після розірвання шлюбу дружина має право на утримання, якщо вона стала непрацездатною до розірвання шлюбу або протягом одного року від дня розірвання шлюбу і потребує матеріальної допомоги і якщо її колишній чоловік може надавати матеріальну допомогу.

Особа має право на утримання і тоді, коли вона стала особою з інвалідністю після спливу одного року від дня розірвання шлюбу, якщо її інвалідність була результатом протиправної поведінки щодо неї колишнього чоловіка під час шлюбу.

Якщо на момент розірвання шлюбу жінці до досягнення встановленого законом пенсійного віку залишилося не більш як п’ять років, вона матиме право на утримання після досягнення цього пенсійного віку, за умови, що у шлюбі вони спільно проживали не менш як десять років.

По темі:

 

Потрібна допомога адвоката? Не затягуйте з вирішенням проблем – записуйтесь на консультацію 096-203-18-51. Інформація про вартість консультації та інших послуг  

Читайте більше про стягнення аліментів тут

Переглядів: 9224

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *


*

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>