Аліменти на утримання батьків

встановлення факту родинних відносин

 

За українськими традиціями батьки допомагають своїм дітям, навіть якщо вони давно вилетіли з домашнього гнізда, створили свої сім’ї і здатні самі себе забезпечити. Не так вже й часто можна зустріти протилежну ситуацію – надання матеріальної допомоги своїм непрацездатним батькам.

А між тим, право на аліменти непрацездатним батькам закріплено на законодавчому рівні.

В якому випадку діти платят аліменти батькам.

Реалізація права батьків на стягнення аліментів з дітей можлива при дотриманні наступних умов:

  • батьки непрацездатні – досягли пенсійного віку або отримали інвалідність;
  • доходів батьків недостатньо для забезпечення їх потреб;
  • діти працездатні -досягнули повноліття і не досягли пенсійного віку;
  • рівень доходів дітей достатній.

Звільнення від утримання батьків

Закон встановлює наступні підстави для звільнення дітей від виплати аліментів на утримання батьків:

  • Дочка, син можуть бути звільнені судом від обов’язку утримувати матір, батька та обов’язку брати участь у додаткових витратах, якщо буде встановлено, що мати, батько ухилялися від виконання своїх батьківських обов’язків.
  • Дочка, син звільняються судом від обов’язку утримувати матір, батька та обов’язку брати участь у додаткових витратах, якщо буде встановлено, що мати, батько не сплачували аліменти на утримання дитини, що призвело до виникнення заборгованості, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за три роки, і така заборгованість є непогашеною на момент прийняття судом рішення про визначення розміру аліментів на батьків.

Як суд призначає аліменти.

Для того, щоб прийняти рішення про стягнення аліментів суд вивчає обставини справи:

  • чи є у батьків право на отримання допомоги: чи досягнули вони пенсійного віку чи мають інвалідність. Чи виконували батьки свої обов’язки по відношенню до дітей, утримували і виховували їх, чи не були позбавлені батьківських прав;
  • оцінює потреби батьків і визначає розумні затрати на щомісячне утримання. Суд вивчає документи про доходи батьків і співставляє їх з потребами батьків (лікування, оздоровлення, харчування, одежа, предмети побуту, в сторонньому догляді)
  • Враховує матеріальне та сімейне становище дітей. Суд вивчає довідки про доходи, наявність дітей на утриманні тощо).
  • Вивчає інші сімейні обставини і аналізує особливості сімейних взаємовідносин.

Визначення розміру аліментів на батьків

Суд визначає розмір аліментів на батьків у твердій грошовій сумі і (або) у частці від заробітку (доходу) з урахуванням матеріального та сімейного стану сторін.

При визначенні розміру аліментів та додаткових витрат суд бере до уваги можливість одержання утримання від інших дітей, до яких не пред’явлено позову про стягнення аліментів, дружини, чоловіка та своїх батьків.

Потрібна допомога адвоката? Не затягуйте з вирішенням проблем – записуйтесь на консультацію за тел. 096-203-18-51. Інформація про вартість консультації та інших послуг

Переглядів: 2905

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *


*

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>