Як оскаржити догану

відзив на позовну заяву

Індивідуальну платну юридичну консультацію Ви можете отримати, записавшись по тел.096-203-18-51. Графік роботи: пн.-пт. 9.00-18.00. ДЕТАЛІ

 

 

Догана – це неприємно. Тому, якщо працівник вважає, що він не порушував трудову дисципліну і оголошена йому догана є протиравною, він має право оскаржити таку догану.

Догану можна оскаржити до комісії з трудових спорів або до районного (міського) суду або до окружного адміністративного суду (залежно від суб’єкта оскарження).

При оскарженні догани потрібно зважати на наступне.

На оскарження догани законодавством дається тримісячний строк із дня, коли працівник дізнався або повинен був дізнатися про порушення свого права. Таким днем слід вважати день ознайомлення працівника з наказом (розпорядженням) про оголошення йому догани, незалежно від дня видання цього наказу.

Дисциплінарне стягнення застосовується роботодавцем безпосередньо за виявленням проступку, але не пізніше одного місяця з дня його виявлення, не рахуючи часу звільнення працівника від роботи у зв’язку з тимчасовою непрацездатністю або перебування його у відпустці.

Дисциплінарне стягнення не може бути накладене пізніше шести місяців з дня вчинення проступку.

Власник або уповноважений ним орган повинен відібрати у працівника письмові пояснення з приводу підстав порушення трудової дисципліни. Однак відсутність пояснень не перешкоджає застосуванню стягнення, але лише за умови, якщо роботодавець має докази, що він зажадав від працівника пояснень, втім працівником їх не надано.

При накладенні стягнення роботодавець повинен врахувати ступінь тяжкості вчиненого проступку і заподіяну ним шкоду, обставини, за яких вчинено проступок, і попередню роботу працівника.

У діях працівника повинна бути обов’язково доведена його вина, яка в принципі має вирішальне значення при винесенні догани. Вина може бути у двох формах: умислу чи необережності. Керівником також повинно бути враховано наявність шкідливих наслідків проступку для роботи в цілому організації та причинний зв’язок між цими наслідками та поведінкою правопорушника. Звичайне посилання на норми закону в наказі не є свідченням обґрунтованості такої догани.

Недотримання вищезазначеної процедури накладення дисциплінарного стягнення може бути підставою для скасування оголошеної догани в судовому порядку.

Якщо протягом року з дня накладення дисциплінарного стягнення — догани працівника не буде піддано новому дисциплінарному стягненню, він вважається таким, що не мав дисциплінарного стягнення. Днем накладення цього дисциплінарного стягнення вважається день видання наказу (розпорядження) про притягнення працівника до дисциплінарної відповідальності.

Якщо працівник не допустив нового порушення трудової дисципліни і до того ж виявив себе як сумлінний працівник, догану може бути знято до закінчення одного року.

Окремими законами, положеннями і статутами про дисципліну може встановлюватися інший порядок оскарження та зняття дисциплінарних стягнень, зокрема для військовослужбовців,  державних службовців чи працівників судових і правоохоронних органів.

 

По темі:

 

Потрібна консультація адвоката? Не затягуйе з вирішенням проблеми – телефонуйте 096-203-18. Інформація про вартість послуг

Читайте більше про трудові права працівників тут

Переглядів: 17632

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *


*

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>