Що виплачують працівнику при звільненні

default

Індивідуальну платну юридичну консультацію Ви можете отримати, записавшись по тел.096-203-18-51. Графік роботи: пн.-пт. 9.00-18.00. ДЕТАЛІ

 

Звільняючи працівника слід проводити повний розрахунок.

Виплата зарплати, що йому належить провадиться в день звільнення. Якщо працівник в день звільнення не працював, то зазначені суми мають бути виплачені не пізніше наступного дня після пред’явлення звільненим працівником вимоги про розрахунок.

При звільненні виплачується:

  • заробітна плата;
  • вихідна допомога при звільненні — за умови, що вона передбачена (ст. 44 КЗпП);
  • компенсація за невикористані відпустки;
  • інші виплати — наприклад, додаткові гарантії, передбачені колективним договором.

Заробітна плата розраховується пропорційно відпрацьованому часу до дня звільнення.

Вихідна допомога – це грошова виплата працівникові, який звільнений з роботи не з власної ініціативи, яку виплачує роботодавець у випадках, передбачених законом або сторонами. Основним завданням вихідної допомоги є матеріальне забезпечення звільненого працівника в період пошуку ним нової роботи.

Вихідна допомога не ототожнюється із заробітною платою, оскільки її розмір не пов’язаний з кількістю і якістю праці, а лише з фактом звільнення працівника з визначених законом підстав.

Звільняючись за власним бажанням, працівник може розраховувати на виплату вихідної допомоги, якщо роботодавець порушив законодавство про працю, умови трудового чи колективного договору.

 Трудовим законодавством не передбачено виплати вихідної допомоги при звільненні за згодою сторін. Проте, укладаючи трудовий договір, сторони можуть домовитися про грошові компенсації працівнику при звільненні.

До відпусток, що підлягають компенсації при звільненні, належать: щорічна основна; щорічні додаткові відпустки; додаткова відпустка працівників, які мають дітей.

У разі скорочення до обов’язкових виплат належать: заробітна плата; вихідна допомога, що дорівнює не менше ніж середній місячний заробіток; компенсація невикористаної відпустки.

 

В разі невиплати з вини роботодавця звільненому працівникові сум у строки, визначені вище, при відсутності спору про їх розмір підприємство, установа, організація повинні виплатити працівникові його середній заробіток за весь час затримки по день фактичного розрахунку. (ст.117 КЗпП України)

Суб’єкти організації оплати праці не мають права в односторонньому порядку приймати рішення з питань оплати праці, що погіршують умови, встановлені законодавством, угодами і колективними договорами.

Виплата заробітної плати здійснюється за місцем роботи. 

За особистою письмовою згодою працівника виплата заробітної плати може здійснюватися через установи банків, поштовими переказами на вказаний ними рахунок (адресу) з обов’язковою оплатою цих послуг за рахунок роботодавця.

Про розрахунок при звільненні, а саме про суми, що належать до виплати, роботодавець повинен письмово повідомити працівника перед виплатою зазначених сум. 

До теми:

 

 

Потрібна допомога адвоката?  Не затягуйте з вирішенням проблеми – записуйтесь на консультацію за тел. 096-203-18-51. Інформація про вартість консультації та інших послуг

Читайте більше про трудові права тут

Переглядів: 54065

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *


*

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>