Максимальний розмір аліментів 2020

адвокат в адміністративних митних справах Київ Читайте також:

 

 

 

Аліменти можуть стягуватись у частці від заробітку платника або у твердій грошовій сумі, тобто чітко визначеній сумі у гривнях.

Відповідно, у першому разі розмір аліментів залежить від офіційної зарплати платника і може відрізнятися щомісяця, тоді як у другому – ця сума незмінна. Якщо аліменти присуджено у частці від заробітку (доходу) платника аліментів, а він не працює чи втратив роботу, або підприємець на спрощеній системі оподаткування, то виконавча служба нараховуватиме аліменти виходячи із середньої заробітної плати у відповідній області або Києві за місцем проживання платника аліментів.

Спосіб стягнення аліментів (у частці від заробітку чи у твердій грошовій сумі) обирає саме стягувач, а не суд.

Максимальний розмір аліментів законодавством визначений лише в разі, якщо їх стягнення здійснюється за судовим наказом.

Суть стягнення аліментів у наказному провадженні полягає в тому, що суд розглядає справу без виклику сторін. Стягувач аліментів подає до суду заяву про видачу судового наказу. Далі суд, перевіривши надані документи, виносить судовий наказ. Дана процедура займає від кількох днів до місяця щонайбільше. Це найшвидший спосіб стягнути аліменти.

Однак за судовим наказом аліменти можна стягнути лише у чітко визначених розмірах. Зокрема це може бути 50 % прожиткового мінімуму на дитину відповідного віку, що на сьогодні становить біля 1000 гривень або ж частка від заробітку (доходу) платника аліментів, а саме: 1/4 — на одну дитину, 1/3 — на двох дітей, 1/2 — на трьох і більше дітей. При цьому закон встановлює межу максимального розміру аліментів, які можуть стягнути на підставі судового наказу, а саме: 10 прожиткових мінімумів на дитину відповідного віку. У 2020 році максимальна сума аліментів на дитину до 6 років становить: з 1 липня 2020 року – 18 тис. 590 гривень; з 1 грудня 2020 року – 19 тис. 210 гривень. Для дитини від 6 років до 18 років максимальний розмір аліментів у 2020 році становитиме: з 1 липня 2020 року – 23 тис. 180 гривень; з 1 грудня – 23 тис. 950 гривень.

Якщо стягувач бажає стягнути аліменти в іншому розмірі (як правило, в більшому), йому необхідно звертатись до суду з позовною заявою. Тоді справа може розглядатись з викликом сторін.

Якщо справа розглядається у позовному провадженні, максимальний розмір не передбачений.

При цьому, при визначенні розміру аліментів суд враховує:

  • стан здоров’я та матеріальне становище дитини;
  • стан здоров’я та матеріальне становище платника аліментів;
  • наявність у платника аліментів інших дітей, непрацездатних чоловіка, дружини, батьків, дочки, сина;
  • наявність на праві власності, володіння та/або користування у платника аліментів майна та майнових прав, у тому числі рухомого та нерухомого майна, грошових коштів, виключних прав на результати інтелектуальної діяльності, корпоративних прав;
  • доведені стягувачем аліментів витрати платника аліментів, у тому числі на придбання нерухомого або рухомого майна, сума яких перевищує десятикратний розмір прожиткового мінімуму для працездатної особи, якщо платником аліментів не доведено джерело походження коштів;
  • інші обставини, що мають істотне значення.

Тобто, стягувач може претендувати на такий розмір аліментів, потребу в яких зможе довести. Головну роль будуть відігравати потреби дитини та фінансова спроможність платника аліментів.

Тому навіть якщо чоловік міліонер, сума аліментів буде пропорційна потребам дитини. Якщо фінансове становище платника аліментів не дозволяє сплачувати аліменти у тому розмірі, який хоче отримати стягувач, суд може стягнути мінімальний розмір аліментів, передбачений законодавством.

Тобто тягар доведення необхідного розміру аліментів лежить на стягувачу. 

Потрібна правова допомога адвоката? Запис на консультацію за тел.096-203-18-51. Інформація про вартість послуг

 

Переглядів: 120

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *


*

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>