Стягнення аліментів з ФОП на спрощеній системі оподаткування

як повернути борг

 

 

 

 

За рішенням суду кошти на утримання дитини (аліменти) присуджуються у частці від доходу  батька або у твердій грошовій сумі за вибором стягувача. 

Частка заробітку (доходу)  батька, яка буде стягуватися як аліменти на дитину, визначається судом.

Як рахувати розмір аліментів у ФОП-єдинника, який сплачує аліменти у частці від заробітку.

З цього приводу досі точаться суперечки, але в переважній більшості такий розмір рахується, виходячи з наступного.

Особливістю спрощеної системи оподаткування є незастосування до неї поняття «чистий дохід».

Відповідно до норм Податкового кодексу України зазначені особи ведуть спрощений облік доходів і витрат. Відповідно до консультації ДФС, викладеної у листі  від 11.11.2015 № 10480/П/99-99-17-02-02-14 для фізичних осіб – підприємців на спрощеній системі оподаткування ПКУ не передбачено визначення чистого доходу.

Розмір заборгованості за аліментами обчислюється державним виконавцем, приватним виконавцем, а в разі виникнення спору – судом.

Відповідно до статті 195 Сімейного кодексу України заборгованість за аліментами платника аліментів, який є фізичною особою – підприємцем і перебуває на спрощеній системі оподаткування, або є громадянином України, який одержує заробіток (дохід) у державі, з якою Україна не має договору про правову допомогу, визначається виходячи із середньої заробітної плати працівника для даної місцевості.

Розмір середньої заробітної плати працівника для даної місцемості можна знайти в інтернеті для кожної області.

За таких обставин, якщо чистий дохід визначити неможливо, відповідно до Інструкції про порядок вчинення виконавчих дій, державні виконавці повинні розраховувати аліменти відповідно до середнього доходу по регіону.

За наявності заборгованості із сплати аліментів, сукупний розмір якої перевищує суму платежів за три місяці, стягнення може бути звернено на майно боржника.

Виконавець зобов`язаний обчислювати розмір заборгованості із сплати аліментів щомісяця.

Отже, якщо платник аліментів – ФОП на спрощеній системі і сплачує аліменти у частці від заробітку, то скоріш за все розмір аліментів буде вираховуватись від середнього заробітку по регіону.

Однозначно, для того щоб боржник не мав проблеми з виконавчою службою йому варто виходити саме з таких даних.

В разі виникнення спору з приводу розміру аліментів, що підлягає стяненнню, необхідно звертатись до суду. 

Потрібна правова допомога? Запис на юридичну консультацію за тел. 096-203-18-51. Інформація про вартість робіт

 

Переглядів: 107

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *


*

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>