Договір про надання ліцензіатом (власником ліцензії) права на використання об’єкта інтелектуальної власності третій особі називають субліцензійним договором.
Субліцензійний договір широко використовують для розповсюдження програмного забезпечення.
Такий договір може бути укладений тільки за письмовою згодою ліцензіара. Згода може бути отримана як під час укладення ліцензійного договору так і після цього.
Така згода надається тільки в межах раніше наданої ліцензії – тобто за принципом «ніхто не може передати більше прав, ніж сам володіє». Також ліцензіар вправі обмежити свою згоду на використання об’єкта інтелектуальної власності вказівкою про конкретних субліцензіатів або про укладення конкретного субліцензійного договору, а також про можливість укладення субліцензійних договорів на використання об’єкта інтелектуальної власності лише у певний спосіб.
Істотні умови для субліцензійного договору, практично, ті ж самі, що й для ліцензійного договору.
Це в першу чергу положення про саме програмне забезпечення, способи його використання, та винагороду за таке використання. При відсутності таких умов договір буде вважатись не укладеним.
Також не можна забувати про такі важливі умови договору як територія та строк його дії. Територія, на яку поширюються надані права на використання об’єкта права інтелектуальної власності, не може бути ширшою, а строк дії договору більшим, ніж це передбачено ліцензійним договором.
І ще один важливий момент. Відповідальність перед ліцензіаром за дії субліцензіата несе ліцензіат, якщо інше не встановлено ліцензійним договором.
По темі:
- Як захистити доменне ім’я?
- Створення програмного забезпечення. Який договір обрати?
- Договори по розповсюдженню програмного забезпечення
- Як стягнути борг за договором
Потрібна допомога адвоката? Не зволікайте з вирішенням бізнес-питань – записуйтесь на консультацію по тел. 096-203-18-51. Інформація про вартість консультації та інших послуг.
Читайте більше порад іт-юриста тут