Розлучення без явки в суд

розірвання шлюбу

Індивідуальну платну юридичну консультацію Ви можете отримати, записавшись по тел.096-203-18-51. Графік роботи: пн.-пт. 9.00-18.00. ДЕТАЛІ

 

 

Якщо один з подружжя прийняв тверде рішення розірвати сімейний союз, маючи на те власні причини, його не зупинить відсутність  згоди зі сторони другого з подружжя, ні активне протистояння розлученню, ні категорична відмова від відвідування суду.

Неявка одного з подружжя не є перешкодою для розлучення. Однак така процедура залежить від причин такої неявки.

Причини відсутності подружжя у суді можуть бути різними: банальне бажання не бачити один одного, незнання про судовий процес, проживання в іншому регіоні, чи країні, спроба затягнути справу, нашкодити одному з подружжя.

Один або обидба з подружжя можуть бути звільненні від присутності у судовому засіданні. Правда, для цього повинні бути дотримані певні правила.

Розлучення заочно без присутності позивача

Рішення розлучитись завжди дається непросто, а його реалізація – ще складніше. Окрім, клопоту, пов’язаного з підготовкою документів, складанням позову та зверненням до суду, додається хвилювання з приводу небажаних зустрічей та тривоги про подальше життя.

Щоб зняти з себе частину тягаря, ініціатор розлучення може поручити розлучення довіреній особі. Крім представництва варто клопотати перед судом про бажання слухати справу про розірвання шлюбу без участі позивача.

Розлучення заочно без присутності відповідача.

Які би не були причини відсутності відповідача, якими би мотивами він не керувався, розлучення все рівно відбудеться. Адже саме для таких ситуацій законом передбачена можливість заочного розгляду справи.

Якщо відповідач не приходить в судові засідання незважаючи на те, що вчасно отримує повідомлення, про місце і час їх проведення, суд може розірвати шлюб у його відсутність. 

Однак, якщо відповідач подасть клопотання про відкладення справи у зв’язку з поважною причиною неявки, суд може піти назустріч і відкласти розгляд справи. Відсутність клопотання і відсутність відповідача – підстава для заочного розгляду справи.

Однак, виключення можливе і в цьому випадку. Буває так, що відповідач просто не встиг попередити про поважність причини своєї неявки. Якщо в його відсутність відбувся заочний розгляд справи, він може вимагати скасування заочного рішення.  Якщо суд відмінить судове рішення за вимогою відповідача розгляд справи почнеться спочатку.

Відповідач також може запросити представника у справу.

Також більш поширенішими є випадки призначення розляду справи у спрощеному порядку без виклику сторін. Про це необхідно клопотати на стадії підготовки позовної заяви до суд.

По темі:

По темі:

 

Потрібна допомога адвоката? Не затягуйте з вирішенням проблеми –  записуйтесь на консультацію за тел. 096-203-18-51. Інформація про вартість консультації та інших послуг

Читайте більше інформації про розлучення тут

Переглядів: 13548

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *


*

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>