Мінімальний розмір аліментів на дитину у першій половині 2024

адвокат в адміністративних митних справах Київ

Питання мінімального розміру аліментних виплат хвилює як батьків так і матерів. Матері хочуть знати, на яку матеріальну допомогу вони гарантовано можуть розраховувати, батьки цікавляться, скільки грошей їм доведеться виплатити, щоб виконати аліментні зобов’язання перед дитиною.

Показники мінімального прожиткового мінімуму для дитини постійно змінюються, відповідно і буде змінюватись мінімінальний розмір аліментів.

В першій половині 2024 року розмір прожиткового мінімуму на дитину становить:

  • дітей віком до 6 років — 2563 гривні;
  • дітей віком від 6 до 18 років — 3196 гривень;

 

Сімейне законодавство передбачає мінімальний гарантований розмір аліментів та мінімальний рекомендований розмір аліментів.

Мінімальний гарантований розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 50 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку та становить для дітей до 6 років – 1281,5 грн, а для дітей від 6 до 18 років — 1598 грн.

Мінімальний гарантований мінімум можна отримати за спрощеною процедурою.

Мінімальний рекомендований розмір аліментів на одну дитину становить розмір прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку і може бути присуджений судом у разі достатності заробітку (доходу) платника аліментів.

  • дітей віком до 6 років — 2563 гривні;
  • дітей віком від 6 до 18 років — 3196 гривень;

 

По темі:

Як стягнути додаткові витрати на дитину

 

Потрібна допомога адвоката? Не зятягуйте з вирішенням проблеми – записуйтесь на консультацію за тел. 096-203-18-51. Інформація про вартість консультації та інших послуг

Читайте більше про стягнення аліментів тут

Переглядів: 2281

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *


*

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>