Як розлучитись без згоди дружини

фотка

Індивідуальну платну юридичну консультацію Ви можете отримати, записавшись по тел.096-203-18-51. Графік роботи: пн.-пт. 9.00-18.00. ДЕТАЛІ

 

Більш детальніше про процедуру розлучення в Україні на даному сайті читайте за посиланням 

 

Навіть якщо у чоловіка є безліч причин для розлучення, у дружини може бути стільки ж причин для збереження сім’ї. Категорично відмовляючись від розлучення, жінка керується почуттями (любов та прив’язаність), турботою про спільних дітей (їм потрібен батько!),  міркуваннями про подальше життя (житло та матеріальне забезпечення).

ЧИ МОЖНА РОЗЛУЧИТИСЬ БЕЗ ЗГОДИ ДРУЖИНИ?

І навіть якщо відмова дружини від розлучення категорична, можливість розірвати шлюб без згоди дружини існує. Правда за невеликим виключенням.

КОЛИ НЕ МОЖНА РОЗЛУЧИТИСЬ БЕЗ ЗГОДИ ДРУЖИНИ?

Позов про розірвання шлюбу не може бути пред’явлений протягом вагітності дружини та протягом одного року після народження дитини, крім випадків, коли один із подружжя вчинив протиправну поведінку, яка містить ознаки кримінального правопорушення, щодо другого з подружжя або дитини.

Чоловік, дружина мають право пред’явити позов про розірвання шлюбу протягом вагітності дружини, якщо батьківство зачатої дитини визнане іншою особою.

Чоловік, дружина мають право пред’явити позов про розірвання шлюбу до досягнення дитиною одного року, якщо батьківство щодо неї визнане іншою особою або за рішенням суду відомості про чоловіка як батька дитини виключено із актового запису про народження дитини.

ЧИ МОЖЛИВЕ РОЗЛУЧЕННЯ БЕЗ ЗГОДИ ДРУЖИНИ ЧЕРЕЗ РАЦС?

Шлюб розривається РАЦС за заявою одного із подружжя, якщо другий із подружжя:

1) визнаний безвісно відсутнім;

2) визнаний недієздатним.

ЯК РОЗЛУЧИТИСЬ ЧЕРЕЗ СУД БЕЗ ЗГОДИ ДРУЖИНИ?

Справи про розлучення розглядаються місцевими загальними судами. Подавати позов про розірвати шлюбу потрібно за місцем проживання відповідача.

ЯКІ ДОКУМЕНТИ ПОТРІБНІ ДЛЯ РОЗЛУЧЕННЯ?

Перш за все, правильно складена позовна заява про розірвання шлюбу. Від того, наскільки юридично грамотно, переконливо та достовірно буде складена позовна заява, залежить подальший рух справи і результат його розгляду.

Позовна заява складається з трьох основних частин. Перша – формальна, містить найменування суду, персональні дані подружжя. Друга частина – описова: коли був укладений шлюб, що відбувається у сім’ї на даний час, по яким причинам шлюб повинен бути розірваний. Необхідно вказати, що дружина не дає згоди на розлучення, внаслідок чого чоловік змушений звертатись до суду. Третя частина – прохальна – містить позовну вимогу про розірвання шлюбу. Закінчується позов проставленням підпису та дати складання.

Невід’ємна частина позовної заяви – додатки.

  • копія позовної заяви з додатками для дружини.
  • свідоцтво про укладення шлюбу;
  • копія паспорта та ідент. кода;
  • копія свідоцтва про народження дитини;
  • інші документи, які підтверджують обставини справи;
  • квитанція про сплату судового збору.

Якщо з певних причин дружина ховає від Вас свідоцтво про шлюб, потрібно звернутись в РАЦС для отримання дубліката.

Якщо документи складені правильно, суд відкриває провадження у справі. Про перше судове засідання суд повідомляє сторін повістками або SMS.

В судовому засіданні розглядаються матеріали справи, заслуховуються доводи подружжя.

Категорична незгода дружини на розлучення може стати причиною надання часу для примирення приблизно від 1 до 3 місяців, якщо не надати суду контраргументи. 

Якщо на протязі місяця, після прийняття рішення суду про розірвання шлюбу подружжя його не оскаржить, рішення суду набирає законної сили та шлюб вважається розірваним.

Як бачите суд розірве шлюб навіть без згоди дружиини.

ЯК ДОВГО ТРИВАЄ РОЗЛУЧЕННЯ БЕЗ ЗГОДИ ДРУЖИНИ? 

З моменту подачі заяви до моменту отримання рішення про розірвання шлюбу проходить від 2 до 5 місяців орієнтовно.

Незгодна з розлученням дружина може вплинути на тривалість судового процесу. Неявка в судове засідання, прохання про надання строку для примирення, оскарження судового рішення – все це може затягнути судовий процес на декілька місяців.

Для того, щоб запобігти надання строку для примирення, варто посилатись на обставини, в силу яких примирення неможливе: аморальна поведінка, шкідливі звички дружини тощо.

Умисна неявка в судове засідання також не стане перешкодою для розірвання шлюбу. Суд може винести рішення в разі повторної неявки дружини в судове засідання без поважної причини.

По темі:

 

Потрібна допомога адвоката? Не затягуйте з вирішенням проблеми – записуйтесь на консультацію за тел. 096-203-18-51. Інформація про вартість консультації та інших послуг

 

Переглядів: 17460

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *


*

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>