Борг у спадок

ескорт послуги 

 

Навряд чи людина маючи певні боргові зобов’язання (борг по кредиту, борг по аліментах, комунальних платежах, боргах за рішенням суду та ін.) думає над тим, що ці борги залишаються і після смерті, які в подальшому доведеться сплачувати за певних умов його спадкоємцям.

Борги спадкодавця стають неприємним сюрпризом для його спадкоємців, які розраховували отримати квартиру, авто, дачу, але зовсім не розраховували стати боржниками замість померлого.

Обов’язок погасити борг лягає на спадкоємця тільки в межах спадкового майна, яке він отримує.

Часткове прийняття спадщини, а саме – відмова від прийняття її боргової частини – не допускається.

Кредитор може пред’явити свої вимоги лише до тих спадкоємців, які прийняли спадщину в строки, встановлені законом.

Кредитор спадкодавця може пред’явити свої вимоги до спадкоємця, який прийняв спадщину, не пізніше 6 місяців з дня отримання спадкоємцем свідоцтва про право на спадщину. Якщо кредитор не знав і не міг знати про прийняття спадщини або отримання спадкоємцем свідоцтва про право на спадщину, вимоги він може пред’явити протягом 6 місяців з дня, коли дізнався про це.

При цьому,  отримання спадкоємцем, який прийняв спадщину, свідоцтва про право на спадщину є його правом, а не обов’язком, однак відсутність у спадкоємця такого свідоцтва не може бути підставою для відмови у задоволенні пред’явлених до нього вимог кредитора.

Якщо згадані строки для пред’явлення вимог до спадкоємців пропущено, кредитор не зможе поновити його в майбутньому.

До спадкоємців,  переходить та частина обов’язків спадкодавця, що пропорційна до одержаних прав.

У разі, коли спадкоємці відмовляються гасити кредит за житло, яке вони отримали у спадщину, банк може звернутися до суду для їх примусового виселення та продажу спадкового житла для погашення боргу (кредиту).

Отже, варто зважити всі плюси та мінуси спадщини, а потім приймати рішення про прийняття спадщини чи про відмову від її прийняття.

 

По темі:

 

Потрібна допомога адвоката? Не затягуйте з вирішенням проблем – записуйтесь на консультацію за тел. 096-203-18-51. Інформація про вартість консультації та інших послуг

Читайте більше порад спадкового адвоката тут

Переглядів: 2531

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *


*

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>