Більш детальніше про процедуру розлучення в Україні на даному сайті читайте за посиланням
У подружжя може бути багато причин для швидкого розірвання шлюбу.
Що потрібно робити, щоб розлучення відбулось в найкоротші строки, а не затягнулось на довгі місяці?
Основна умова швидкого розлучення – взаємозгода між чоловіком та дружиною. Чим менше спорів, непорозумінь, тим швидше відбудеться розлучення. Строк розлучення можна скоротити до 2-3 місяців.
Також для швидкого розгляду справи необхідно грамотно скласти позовну заяву, яке не доведеться переробляти за вказівкою суду, подати до суду повний пакет документів, щоб не відкладати розгляд справи у зв’язку з витребуванням тих чи інших доказыв, справно відвідувати судові засідання.
Якщо чоловік чи дружина не згодні з розірванням шлюбу, нажаль, розлучення ускладнюється та може затягнутись.
Наприклад, один із подружжя, який не бажає розлучення, має право попросити суд надати час на примирення. Часто суддя з метою можливого збереження сім’ї йде на такий крок та надає строк на примирення терміном орієнтовно 1-3 місяці. Після спливу цього строку, якщо той з поружжя, хто подав на розлучення не змінив свою думку, шлюб суд розірве.
Щоб суд не надавав строк на примирення, той з подружжя, який бажає швидкого розгляду справи, повинен надати суду аргументовані пояснення та докази, що примирення неможливе,
Крім строку на примирення, той з подружжя, хто не бажає розлучення, може ігнорувати судові засідання, що також вплине на строк розлучення. Однак, суд все рівно після одного-двух судових засідань, на які не з’явився відповідач та якому було відомо про розгляд справи, розлучить подружжя.
Також не вийде розлучитись, якщо дружина вагітна, або спільна дитина не досягла 1-річного віку.
Як показує судова практика, подружжя не рідко мириться в процесі розлучення. Саме тому, закон не допускає ніяких виключень і можливостей для прискорення розлучення.
Отже, найкращим методом швидкого розлучення є – отримання від другого з подружжя згоди на розлучення.
По темі:
- Як розлучитись з іноземцем в українському суді
- Позовна заява про стягнення аліментів
- Строк на примирення при розлученні
- Як швидко стягнути аліменти
Потрібна допомога адвоката? Не затягуйте з вирішенням проблем – записуйтесь на консультацію за тел. 096-203-18-51. Інформація про вартість консультації та інших послуг